Strona główna Wyszogród Szkolne talenty wybrane

Szkolne talenty wybrane

602
0
PODZIEL SIĘ
Jak co roku w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w pierwszy dzień wiosny, 21 marca, odbył się międzyszkolny konkurs „Mam talent!”. To szkolne show organizowane przez samorząd uczniowski wzorowane jest na telewizyjnym programie nagradzającym najbardziej utalentowanych.
 Warunkiem udziału w rywalizacji jest zaprezentowanie swoich umiejętności w wybranej dziedzinie aktywności twórczej. Uczniowie rywalizują w kategorii śpiew i w tzw. innych talentach. W konkursie pokazują się osoby indywidualne oraz zespoły. Oceniani też są w kategoriach wiekowych – uczniowie z Zespołu Szkół oraz młodzież z pobliskich szkół gimnazjalnych i podstawowych.
Ten konkurs co roku cieszy się ogromną popularnością. Właściwie można powiedzieć, że uczniowie z utęsknieniem oczekują na tę imprezę, by się pokazać. To wielkie wyzwanie dla niektórych stanąć przed jury konkursu oraz rówieśnikami. W tym roku uczestnicy śpiewali, tańczyli, rysowali, odgrywali skecze. Jury nie miało łatwego zadania, bo młodzież u nas jest ambitna i utalentowana – stwierdziła Joanna Misiakowska, dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie.
W trakcie obrad jury swój kabaretowy talent pokazał Mateusz Kiełbasa, laureat ubiegłorocznej edycji konkursu, który zaproponował najnowsze, własne skecze.
W kategorii szkół gimnazjalnych w innych talentach jury konkursu pierwszym miejscem nagrodziło Alberta Kowalskiego z Gimnazjum im. Anny Nakwaskiej z Małej Wsi, drugim Natalię Koblę z SP im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wyszogrodzie, a trzecim Jakuba Cieplaka i Wojciecha Rutkowskiego z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Naruszewie. Z kolei w tej samej grupie wiekowej najlepszą w kategorii śpiew była Natalia Grzelak z SP w Nowym Kanigowie, przed Weroniką Korpowską z SP w Wyszogrodzie i Karoliną Chudzińską z Gimnazjum w Młodzieszynie.
Natomiast wśród uczniów Zespołu Szkół w Wyszogrodzie w tzw. innych talentach bezkonkurencyjną okazała się Klaudia Pojedynek. Na drugim miejscu znaleźli się Sebastian Majewski, Martyna Łożyńska, Patryk Sobczyński i Wioletta Niemirowska, a na trzecim Dominika Siekiera.
Jeśli chodzi o śpiew, to wśród uczniów Zespołu Szkół obyło się bez niespodzianek. Od początku konkursu w tym roku był faworyt. Bezapelacyjnie wygrał Karol Pisarski, który jest prawdziwą wizytówką wokalną nie tylko szkoły, ale też Wyszogrodu. Na drugim miejscu jury sklasyfikowało Julię Kopkę, a na trzecim Igę Fabianowicz i Karolinę Kret.
Nagrody zwycięzcom wręczała Karolina Koper, dyrektor Wydziału Gospodarczego i Promocji. Natomiast uczestników oceniali jurorzy: Piotr Kwiatkowski – muzyk, uczestnik VIII edycji The Voice of Poland, Paweł Bogiel – radny powiatu, nauczyciel i wokalista zespołu Ex Bolo, Rafał Karbowiak – założyciel Szkoły Tańca Pasjonat, tancerz klasy i sędzia Polskiego Towarzystwa Tanecznego, Zdzisław Wiśniewski – twórca ludowy i malarz, oraz Leszek Borkowski – dyrektor Szkoły Podstawowej w Janowie, z wykształcenia muzyk.
BN
Fot. ZS Wyszogród