Strona główna Iłów Stawiają na ograniczenie

Stawiają na ograniczenie

686
0
PODZIEL SIĘ
Gmina Iłów, jak co roku zabezpieczyła fundusze na realizację programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania ich bezdomności. W tym roku przeznaczone zostaje 25 tys. złotych. W tej kwocie zabezpieczone będzie odławianie bezdomnych zwierząt, zapewnienie im opieki i miejsca w schronisku, sterylizacja wraz z kastracją, wyszukiwanie nowych domów, czyli adopcje, a także opieka weterynaryjna.
Iłów nie ma własnego schroniska i bezdomne zwierzęta są transportowane do Tomvet-Psiakowo w Łowiczu. Natomiast   opiekę weterynaryjną wraz usypianiem ślepych miotów bezdomnych zwierząt zapewnia Lecznica z ul. Wyzwolenia w Iłowie, z którą gmina ma umowę na świadczenie usług medycznych. Z kolei bezdomne zwierzęta gospodarskie (nie jest ich aż tak wiele) – zgodnie z umową, jaką zawarł wójt Roman Kujawa z Januszem Stodulskim – oddawane są jemu pod opiekę do czasu znalezienia przez gminę nowych właścicieli.
Władze gminne liczą też na wsparcie i udział organizacji pozarządowych statutowo zajmujących się zwierzętami. Stawiają też na ograniczenie populacji bezdomnych zwierząt poprzez ich sterylizację i kastrację. Jeśli fundusz przeliczy się na realizację programu opieki nad zwierzętami, to wyznaczona kwota na nie jest tak duża. Najwyższe są koszty dowozu i utrzymania zwierzęcia w schronisku oraz zabiegi medyczne, w tym sterylizacja i kastracja.
BN
fot. Pixabay
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKomfortowo do Warszawy
Następny artykułMatematyczny tydzień