Strona główna Powiat Rządowe promesy na powiatowe drogi

Rządowe promesy na powiatowe drogi

662
0
PODZIEL SIĘ
Środki w łącznej wysokości 24,5 mln zł zostaną przeznaczone na odbudowę i remonty dróg na Mazowszu. Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wspólnie z Jarosławem Zielińskim wiceministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz posłem Maciejem Małeckim, przewodniczącym Sejmowej Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa przekazali promesy samorządowcom.
Z tej puli 3,8 mln zł trafi do powiatu sochaczewskiego. W środę 4 kwietnia br. podczas uroczystego spotkania w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim finansowe promesy osobiście odebrała starosta Jolanta Gonta.
W trakcie spotkania z mazowieckimi samorządowcami wiceminister Jarosław Zieliński zaznaczył, że państwo powinno przyjść ze wsparciem obywatelom, by pomóc zlikwidować poniesione w wyniku klęsk żywiołowych straty. Zauważył, że w aktualnej transzy 24,5 mln złotych, które zostały przekazane dla Mazowsza realizowane będą 33 zadania w 9 gminach i 5 powiatach. Złożył podziękowania dla samorządowców i dla Wojewody Mazowieckiego za sprawne przedstawienie wniosków o dofinansowanie i życzył powodzenia w realizowaniu inwestycji.
Samorząd powiatu sochaczewskiego otrzymał dofinansowanie jako jedyny w regionie płockim. Uzyskane środki w wysokości 3,83 mln zł przeznaczone zostaną na usuwanie skutków klęsk żywiołowych i dotyczą realizacji trzech projektów: odbudowy drogi powiatowej Iłów – Giżyce na odcinku o łącznej długości 4,38 km; odbudowy mostu w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Lasotka w gminie Iłów, a także odbudowy najbardziej zniszczonych odcinków drogi powiatowej Tułowice – Famułki Królewskie – Famułki Brochowskie – Plecewice w gminie Brochów o łącznej długości ponad 2 km.
Podczas spotkania w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim starosta Jolanta Gonta podziękowała w imieniu przybyłych przedstawicieli władz samorządów powiatowych i gminnych z terenu Mazowsza za rządowe wsparcie na odbudowę najbardziej zniszczonej infrastruktury drogowej.
Wiadomo też, że samorząd powiatu sochaczewskiego nadal będzie starał się o uzyskanie dofinansowania na odbudowę drogi w gminie Młodzieszyn. A jest na to szansa, bowiem jak zaznaczył wiceminister Zieliński, to nie koniec rządowych dotacji na rzecz usuwania skutków klęsk żywiołowych.
Czwarta inwestycja również zgłoszona do programu związanego z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych dotyczy odbudowy drogi powiatowej Kamion – Witkowice na długości 4,5 km. Wierzę, że podczas kolejnej, drugiej transzy środków z MSWiA uda nam się otrzymać dotację na to zadanie, na pewno będziemy o to zabiegać. Władzom powiatu bardzo zależy, by w miarę możliwości zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo i komfort poruszania się po drogach – mówi starosta Jolanta Gonta.
Dofinansowanie pochodzi z rezerwy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a środki zostały przyznane na wniosek Wojewody Mazowieckiego.
Starostwo Powiatowe
w Sochaczewie

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚpiew, krzyk i taniec
Następny artykułTradycja ciągle żywa