Strona główna Teresin Prace na drogach rozpoczęte

Prace na drogach rozpoczęte

716
0
PODZIEL SIĘ
Ruszył sezon inwestycyjny, na drogach pojawiły się koparki. Z utrudnieniami mogą spotkać się mieszkańcy ul. Guzowskiej w Teresinie. Roboty przeprowadza tu firma „Rydmar” z Juliopola.
Prace rozpoczęły się na fragmencie terenu, który stanie się bezpośrednim przejezdnym łącznikiem tej ulicy z ul. Torową. Planowany termin zakończenia inwestycji przewidywany jest na koniec czerwca bieżącego roku. Zostanie wykonana kanalizacja deszczowa, położona będzie nowa nakładka asfaltowa, nastąpi przebudowa chodnika i indywidualnych zjazdów do posesji.
Ulica Torowa przyjęła tymczasowo wygląd niczym duży plac budowy. Tuż przy niej trwa gruntowna przebudowa dworca kolejowego, a właśnie rozpoczął się też remont kanalizacji deszczowej. Inwestycję wykonuje sochaczewska firma Grand-Bud z Sochaczewa. Planowany termin zakończenia prac to koniec maja br.
Po remoncie kanalizacji deszczowej rozpocznie się modernizacja tej jednej z głównych ulic w centrum Teresina, która zakłada położenie nowej nakładki asfaltowej, przebudowę indywidualnych zjazdów i chodnika oraz zagospodarowanie terenów zieleni – mówi wójt gminy Marek Olechowski. Ta inwestycja ma być gotowa do końca lipca.
Z kolei w miejscowości Granice ruszyły roboty polegające na rozbudowie miejsc parkingowych i utwardzeniu wjazdów na teren Ochotniczej Straży Pożarnej w Teresinie. Zakres inwestycji, której koszt wyniesie ok. 50 tys. zł, obejmuje budowę dziesięciu miejsc parkingowych, utwardzenie dwóch wjazdów i budowę chodnika wzdłuż miejsc parkingowych. Dodać należy, że w kosztach zadania partycypuje też sołectwo Granice Osiedle. Z funduszu sołeckiego przekazano na tę inwestycję środki w wysokości 10 tys. zł. Prace prowadzone są przy ul. Południowej.
Jak informuje wójt Olechowski, zaraz w okresie poświątecznym dojść ma do kilku kolejnych przetargów m.in. inwestycji dotyczącej ul. Rynkowej. Następne przetargi powinny rozstrzygnąć się w drugiej połowie kwietnia, oczywiście o ile znajdą się oferenci chętni do wykonania zaplanowanych zadań inwestycyjnych.
Marcin Odolczyk