Strona główna Kronika kryminalna Polowanie na dilerów

Polowanie na dilerów

647
0
PODZIEL SIĘ
Ostatni tydzień, a szczególnie dni od 9 do 12 kwietnia, były wyjątkowo bogate w zatrzymania handlarzy narkotykami. W tym czasie wpadło aż czterech handlarzy amfetaminą i marihuaną. Średnio wypada po jednym na dzień. Złapanym handlarzom grozi od 3 do 10 lat pozbawienia wolności.
Pierwszy z mężczyzn wpadł 9 kwietnia. 32-latek z Sochaczewa miał przy sobie dwie torebki foliowe z białym proszkiem. Policjanci z wydziału operacyjnego sochaczewskiej komendy od dawna podejrzewali, że mężczyzna trudni się rozprowadzaniem środków odurzających. 32-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie przeszukania w jego domu odkryto kilkaset pustych foliowych torebek, wagę elektroniczną oraz kilka torebek foliowych z proszkiem. Badanie potwierdziło, że jest to amfetamina. Łącznie zabezpieczono ponad 140 gram tego narkotyku. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za to grozi mu do 10 lat więzienia.
W tym samym czasie na obrzeżach miasta wpadł 19-letni sochaczewianin. Chłopak miał w kieszeniach torebeczki z marihuaną. Co prawda usiłował na widok policjantów szybko pozbyć się trefnego towaru, ale to mu się nie powiodło. Dzień później, 10 kwietnia, w ręce funkcjonariuszy wpadł 59-latek, również sochaczewianin. Policjanci w trakcie   kontroli znaleźli przy nim marihuanę i amfetaminę. On również odpowie za posiadanie środków odurzających. Obu panom – juniorowi i seniorowi, grożą po 3 lata za kratkami.
Z kolei w czwartek, 12 kwietnia, na rozprowadzaniu narkotyków policjanci z operacyjnego przyłapali 37-latka z Sochaczewa. Policjanci od dłuższego czasu obserwowali sochaczewianina. W końcu zdecydowali się na wkroczenie. W domu i w piwnicy 37-latka znaleźli puste foliowe torebki, trzy wagi elektroniczne oraz torebkę z białym proszkiem. W sumie zabezpieczyli do badań 50 gram czystej amfetaminy. Mężczyźnie za posiadanie znacznej ilości narkotyku grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Sochaczewscy policjanci przyznają, że dawno już nie było takiego wysypu dilerów.
BN
Fot. KPP Sochaczew