Strona główna Kronika kryminalna Policjanci uczą kobiety samoobrony

Policjanci uczą kobiety samoobrony

610
0
PODZIEL SIĘ

Dwie policjantki z posterunku w Młodzieszynie to zapalone miłośniczki sportu, a także taktyk i technik interwencji. Teraz dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z mieszkankami gminy Brochów. Darmowy kurs samoobrony powstał dzięki współpracy młodzieszyńskich policjantek z wójtem i gminnych pracowników społecznych. Pokazy samoobrony odbyły się również w dwóch innych gminach.
Bezpieczeństwo jest bez wątpienia jedną z najważniejszych potrzeb każdego człowieka. Gdy jesteśmy bezpieczni, czujemy się komfortowo. Wiedzą o tym mieszkanki gminy Brochów – uczestniczki darmowego kursu samoobrony dla kobiet. Przedsięwzięcie mogło się odbyć dzięki zaangażowaniu policjantek z posterunku w Młodzieszynie, wójta gminy Brochów – Piotra Szymańskiego oraz pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brochowie. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek.
Wybór policjantek, które prowadzą zajęcia jest nieprzypadkowy – sierż. sztab. Agata Motyka jest instruktorem taktyk i technik interwencji, a sierż. Judyta Krupa – dzielnicowa gminy Rybno  to absolwentka wychowania fizycznego i instruktor zajęć.
Mundurowe uczą, jak szybko i prawidłowo zareagować na nagle pojawiające się zagrożenie, jak bronić się adekwatnie do sytuacji i przede wszystkim, jak sobie poradzić ze stresem po zdarzeniu. Oprócz teorii, jest jeszcze praktyka. Kobiety ćwiczą podstawowe chwyty samoobrony, unikanie ciosów i obronę z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem. Na sali sportowej można spotkać nastolatki, jak również dorosłe kobiety. Każda z nich chce być bezpieczna.
Sierż. Judyta Krupa przeprowadziła również pokaz samoobrony w gminie Młodzieszyn i gminie Rybno, gdzie jest dzielnicową. Towarzyszył jej sierż. Mateusz Szymczyk z sochaczewskiej komendy, który również jest instruktorem taktyk i technik interwencji. Mieszkanki tych gmin przekonały się, że drobna kobieta w starciu z mężczyzną nie stoi na straconej pozycji i dzięki znajomości podstawowych chwytów, może skutecznie się obronić.
sierż. sztab. Agnieszka Dzik
fot. KPP Policja
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPomoc na nowych zasadach
Następny artykułChodnik położony