Strona główna Teresin Pierwszy milion masz w głowie

Pierwszy milion masz w głowie

689
0
PODZIEL SIĘ
Pod takim hasłem odbyły się w Zespole Szkół w Teresinie warsztaty, w których uczestniczyła tutejsza młodzież. W pierwszym dniu marca br. spotkanie zorganizowano w ramach Programu „Ścieżki Kopernika 2.0”, promującego przedsiębiorczość, kreatywność i innowacyjność.
Prowadzący Bogusław Węgliński ze Stowarzyszenia Intellectual Property Management Polska działającego przy Politechnice Warszawskiej przedstawił uczniom nowe możliwości realizacji zawodowych. Zachęcał wszystkich do dynamizowania rozwoju osobistego oraz wprowadzania innowacyjnych rozwiązań, które mogłyby przyczynić się do zarobienia pierwszego miliona. Słuchacze otrzymali fachową wiedzę z zakresu ekonomii, finansowania innowacji, prawa własności intelektualnej, pracy zespołowej, marketingu oraz komercjalizacji innowacji. Wiedza ta była przedstawiona w sposób ciekawy i przystępny dla młodzieży. Przytoczono wiele przykładów na to, jak wynalazki kształtowały rzeczywistość oraz to, w jaki sposób ich twórcy się bogacili. Nie zabrakło również przykładów ludzi, którym pomimo ciekawych pomysłów nie udało się osiągnąć fortuny.
Spotkanie wzbudziło spore zainteresowanie uczniów teresińskiej szkoły, a emocje towarzyszyły jeszcze na długo po jego zakończeniu. Jedno jest pewne, każdy uczestnik tej inicjatywy z przekonaniem stwierdzi, że „Pierwszy milion mam w głowie!”.
ZST