Strona główna Teresin Parkowanie już bezpłatne

Parkowanie już bezpłatne

811
0
PODZIEL SIĘ
To ukłon w stronę kierowców, szczególnie tych, którzy do stacji PKP Teresin-Niepokalanów dojeżdżają autami, by kontynuować podróż pociągiem.
Oto bardzo korzystnie zmieniły się zasady korzystania z parkingu w systemie „Parkuj i Jedź”. Od początku kwietnia br. plac przy ul. Torowej jest dostępny zupełnie bezpłatnie. Widać duży wzrost zainteresowania na tyle, iż z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, kierowcy zostawiają swój samochód również przy płocie parkingu, wzdłuż ul. Torowej.
Od wielu miesięcy mazowieckie gminy, które współfinansują te parkingi, starały się je pozyskać od PKP, aby nimi zarządzać i wprowadzić bezpłatne użytkowanie przez mieszkańców – mówi wójt Marek Olechowski, który uczestniczył praktycznie we wszystkich rozmowach z PKP na ten temat – Zostały wynegocjowane stawki dzierżawy za teren pozyskany od PKP oraz bezpłatne użyczenie wyposażenia parkingu od marszałka województwa mazowieckiego – dodaje.
Warto również przypomnieć, że teresiński parking zmienił swoją formułę z dozorowanego na niestrzeżony, jest czynny przez całą dobę.
Marcin Odolczyk