Strona główna Sochaczew miasto Ocieplą muzeum

Ocieplą muzeum

638
0
PODZIEL SIĘ
W ubiegłym tygodniu w siedzibie Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą podpisano umowę z firmą Sochbud, dotycząca wykonania kolejnego etapu modernizacji zabytkowego budynku placówki.
Jak stwierdził Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa, inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Sochaczew (od) Nowa”, na który oprócz termomodernizacji muzeum składa się także budowa bulwarów rekreacyjnych nad Bzurą i kawiarni w miejscu dawnej przystani kajakowej. Na jego wdrożenie z Regionalnego Programu Operacyjnego miasto pozyskało 5 milionów złotych dotacji, oraz 1,3 miliona wsparcia rządowego.
Dzięki przeprowadzonym pracom, mającym na celu zmianę systemu ogrzewania, muzeum wchodzi w XXI wiek – powiedział podczas podpisywania umowy Piotr Osiecki. Dodając, że koszt inwestycji, jaka w tym roku zostanie zrealizowana w muzeum wyniesie 1 100 759 złotych. Podczas prac, które potrwają do końca września, zaplanowano m.in. ocieplenie poddasza, wymianę instalacji centralnego ogrzewania i przyłączenie budynku do sieci gazowej. To pozwoli na rezygnację z ogrzewania budynku węglem i zastąpienie go gazem oraz ciepłem uzyskanym z pomp ciepła.
Przypomnijmy, że w tym roku mija dokładnie sto lat od momentu odbudowania budynku muzeum po zniszczeniach, jakim uległ podczas walk o Sochaczew w czasie I Wojny Światowej.
dot
Fot. Jerzy Szostak
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWeekend na kolei
Następny artykułWchodzi nocna prohibicja