Strona główna Sochaczew miasto Motoserce dla Tomasza

Motoserce dla Tomasza

761
0
PODZIEL SIĘ
Piknik charytatywny Motoserce 2018 tradycyjnie odbył się w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. W sobotę, 21 kwietnia pogoda dopisała, więc sochaczewianie oraz zaproszeni goście przybyli tłumnie. Imprezę organizuje od 10 lat Klub Motocyklowy Boruta MC Poland Sochaczew wraz z pracownikami muzeum.
Tegoroczne Motoserce było inne od dotychczasowych. Nie tylko dlatego, że był to jubileusz, ale również z tego powodu, że zbiórka pieniędzy była w tym roku dedykowana Tomaszowi Sołdaczukowi – jednemu z inicjatorów i organizatorów Motoserca w Sochaczewie. Dotąd pomagał on potrzebującym. Teraz okazało się, że wsparcie potrzebne jest teraz jemu. Tomasz przeszedł właśnie operację i usunięto mu złośliwego guza mózgu. Zebrane fundusze przeznaczone będą na jego rehabilitacje i całkowity powrót do zdrowia.
Pomoc i zabawa
Tradycyjnie odbyła się zbiórka krwi na potrzeby szpitali. Kobiety mogły również skorzystać z badania piersi w mammobusie, aby sprawdzić czy nie ma objawów nowotworowych. Choć wielkich kolejek nie było, to jednak sporo osób oddało krew i poddało się badaniom.
Ja co roku oddaje krew w czasie Motoserca, to taki mój mały zwyczaj od kilku lat – powiedziała jedna z osób stojących w kolejce do busa krwiodawstwa.
Impreza wystartowała o godzinie 10.00. Atrakcji jak zwykle nie brakowało. Dla dzieci centralnym punktem była karuzela, na której można było dosiąść koników i małych automobili. Nieco starsi, zwłaszcza chłopcy, korzystali z okazji pozując do zdjęć z grupą militarną z Sochaczewa.
Od godziny 11.00 do 13.00 odbywał się po raz trzeci Sochaczewski Bieg Wąskim Torem. W biegu dominowała głównie młodzież szkolna. W tym samym czasie odbywały się różnorodne pokazy – harcerzy, a także szkół tańca i walki. Chętni uczestniczyli w pokazach aut oraz quadów. Była też możliwość przejażdżki.
Nie zabrakło koncertów. W tym roku na scenie wystąpili: Daniel Kosmita – Janiak, skrzypaczka Weronika Zielińska, a także zespoły M-Power, Eliksir, Infected Dreams, Diament, Gruppo Tredici, a prezentacje zakończył koncert Na Plus dla Tomasza.
Wielu fanów przyciągnął jak zwykle pokaz zumby, a także prezentacja zasad gry rugby oraz ratownictwa drogowego.
 Motocyklowy zjazd
Dla fanów motocykli prawdziwą frajdą było pojawienie się ponad 150 maszyn z różnych klubów motocyklowych z całej Polski. Motoserce dla motocyklistów, to nie tylko otwarcie sezonu, ale też okazja do wsparcia akcji charytatywnej.
To był prawdziwy szok dla mnie, kiedy dowiedziałem się, że Tomek jest tak ciężko chory, że to jemu teraz potrzebne wsparcie. Skrzyknęliśmy się z chłopakami, by wpadli na tę imprezę. Każdy coś wrzucił do puszki, a potem ruszyliśmy w trasę – mówił jeden z motocyklistów spod Warszawy.
Na placu Kościuszki, gdzie zjechali się ze stacji Muzeum na pokaz i paradę było tak wiele ciężkich, wspaniałych maszyn, że trudno było je zliczyć. Sporo w tym roku było też zmotoryzowanych kobiet.
Jestem tu pierwszy raz. Dopiero próbuję, ale bardzo lubię jeździć na motocyklu. To moja pierwsza maszynka – mówiła z dumą jedna z młodych motocyklistek z Puszczy Mariańskiej.
Motocykliści przejechali z placu w kierunku Piasków Królewskich, gdzie odbył się zlot. Tymczasem mieszkańcy bawili się do wieczora na Motosercu.
Poza koncertami i pokazami było też sporo stoisk handlowych. Szkoła w Erminowie oraz Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie tradycyjnie przygotowały bardzo wiele wyrobów rękodzielniczych i plastycznych uczniów i podopiecznych. Niektórzy twórcy mają już wierne grono odbiorców swych prac. Wspaniałe wypieki domowe zaoferowało Stowarzyszenie Kajakarzy Sochaczewa. Dochód z tych stoisk oraz innych był wrzucany do specjalnych puszek na rzecz Tomasza.
Bogumiła Nowak
Fot. Bogumiła Nowak
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułW niemym kinie
Następny artykułUtrudnienia na Trojanowskiej