Strona główna Teresin Mieszkańcy posprzątali wieś

Mieszkańcy posprzątali wieś

674
0
PODZIEL SIĘ
Tego typu inicjatywy zawsze należy chwalić. Oto po raz kolejny grupa mieszkańców Szymanowa wyruszyła na ulice, by wspólnie posprzątać swój rejon. Akcja odbyła się z inicjatywy radnego, sołtysa oraz rady sołeckiej wsi Szymanów.
W tegorocznej akcji uczestniczyło około 20 osób, które podzieliły się na trzy grupy i zabrały się do intensywnej i wcale nielekkiej pracy – mówi jeden z inicjatorów, radny Hubert Konecki. Jak sam przyznał, w tym roku śmieci było zdecydowanie więcej niż w latach poprzednich. Na szczęście, efektem zaangażowania uczestników przedsięwzięcia była znacząca poprawa estetycznego wizerunku Szymanowa. A po pracy wszyscy spotkali się przy ognisku z kiełbaskami, podczas którego omawiali plany na kolejnej inicjatywy dla dobra swojego sołectwa.
Chciałbym w tym miejscu złożyć serdeczne podziękowania sołtysowi Robertowi Ziomskiemu, członkom rady sołeckiej, Dorocie Matela, Dariuszowi Rybickiemu, Jarosławowi Kupskiemu, Dominikowi Wójcikowi oraz wszystkim mieszkańcom, którzy brali udział w akcji sprzątania. Dziękuję też dyrektorowi Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej Markowi Misiakowi za zakup worków oraz odbiór zebranych odpadów – zakończył spotkanie podziękowaniami radny Konecki.
Marcin Odolczyk