Strona główna Iłów Mieli lekcję z robotem

Mieli lekcję z robotem

659
0
PODZIEL SIĘ
Podczas ogólnopolskich obchodów Dnia Nowych Technologii w Edukacji uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Iłowie mieli okazję poznać najnowsze technologie w praktyce. Uczniowie nie tylko rozwiązywali quizy i zagadki, ale także poznać możliwości robota Photon.
To pierwszy interaktywny robot, który rozwija się wspólnie z dzieckiem, ucząc je programowania, logicznego myślenia i szybkiego podejmowania decyzji. Był to pierwszy w historii szkoły kontakt z nowoczesnym robotem.
Uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w nietypowej lekcji z Photonem. Tworzyli z nim własne algorytmy oraz proste sekwencje kodów. Dla uczniów zaskakującym było to, że Photon posiada sensory, które pozwalają mu widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk, odróżniać ciemność od światła, mierzyć odległość. Z kolei uczniowie ze starszych klas, pracując w grupach, kodowali spacer Photona na podstawie słów, działań matematycznych i innych wymyślonych przez siebie sytuacji. Na każdym etapie robot musiał wykonać zaprogramowane polecenie, to znaczy orientować się w przestrzeni, dać świetlny sygnał, czy zmienić kolor lub wydać dźwięk. Okazało się, że dzięki pracy z robotem uczniowie mogą poszerzać także wiedzę z różnych dziedzin, jak przyroda, biologia, geografia, matematyka czy języki obce. Głównym założeniem  Dnia Nowych Technologii w Edukacji, to aktywny udział uczniów oraz ich rodziców w bezpłatnych i ogólnodostępnych zajęciach warsztatowych, prezentacjach multimedialnych, grach i zabawach, pokazowych lekcjach dotyczących nowoczesnych technologii. Organizatorem tych działań jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, a pomysłowi patronuje European Schoolnet, europejska sieć 34 ministerstw edukacji.
Zgodnie z ideą uczenia się przez całe życie, quizy na ten dzień zaprojektowano z myślą o różnych grupach wiekowych. Dzięki temu w zabawie uczestniczyły nie tylko dzieci w wieku szkolnym, ale również młodzież i dorośli. Pokazane zostały też filmy edukacyjne o przygodach w sieci zabawnych bohaterów – Plika i Foldera.
Iłowscy uczniowie biorą aktywny udział w takich wydarzeniach, jak m.in. Tydzień Kodowania, Godzina Kodowania czy Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzieci z klas I-III wspólnie z nauczycielem Ewą Ryfą realizują innowacyjny program edukacyjny „Technologie z klasą”.
Oprac. BN
Fot. SP Iłów
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLidl rośnie budynki pękają
Następny artykułRównanie ulic