Strona główna Sport Medalowe strzelanie

Medalowe strzelanie

798
0
PODZIEL SIĘ
Kolejny w ostatnim czasie dobry start odnotowała łucznicza reprezentacja LKS Mazowsze Teresin. W Zgierzu, w Halowych Mistrzostwach Juniorów Młodszych uczestniczyła rekordowa w kraju ilość zawodników i zawodniczek. Na starcie prestiżowego turnieju stanęło aż 250 łuczników i łuczniczek z terenu całego kraju.
Wśród 24 sklasyfikowanych drużyn kadetów LKS Mazowsze zajęło bardzo dobre szóste miejsce. Nasi wystartowali w składzie: Krystian Kryszkiewicz, Marcin Chwesiuk, Mateusz Nguyen i Sebastian Błaszczyk. Z kolei drużyna mieszana – Dominika Gajda i Krystian Kryszkiewicz – zakończyła zawody na dziewiątym miejscu.
Natomiast w Zalesiu Górnym podczas zawodów kończących sezon halowy było już medalowo. Ogólnopolskie zawody o puchar burmistrza Piaseczna przyniosły teresińskim łucznikom cztery miejsca na podium. Wśród młodzików najlepiej zaprezentował się Mateusz Nguyen, zdobywca złotego krążka. Tuż za nim uplasował się Sebastian Błaszczyk. Do podium niewiele zabrakło Aleksandrowi Orzechowskiemu, który rywalizację zakończył na czwartej pozycji. Siódmy w tej kategorii był Dawid Gawor.
Wśród młodziczek srebro wystrzelała Oliwia Dylik, a brąz Maria Małolepsza. Czwarta lokata przypadła Alicji Zygmunciak. Pozostałe łuczniczki LKS Mazowsze zajęły następujące lokaty: 10. Wiktoria Kuźmińska, 11. Magdalena Zygmunciak, 13 Agata Michałowska.
W rywalizacji open kobiet na piątej pozycji uplasowała się Joanna Świerżewska, zaś wśród mężczyzn na szóstej pozycji sklasyfikowany został Dominik Kozłowski.
– Na zawodach rozgrywany był dodatkowy konkurs jednej strzały, czyli najcelniej strzelającej zawodniczki, która posłała strzałę w centrum tarczy. Zwyciężczynią okazała się nasza młodziutka zawodniczka Wiktoria Kuźmińska – z radością informuje Katarzyna Klata, trenerka w LKS Mazowsze. Kadrę szkoleniową w Teresinie tworzą też Alicja Maciągowska i Ryszard Kowalski.
Marcin Odolczyk