Strona główna Iłów Matematyczny tydzień

Matematyczny tydzień

686
0
PODZIEL SIĘ

Już po raz dwunasty uczniowie uczestniczyli w Tygodniu Matematycznym. W tym roku organizowany on był pod hasłem „Matematyka moja pasja”. Podczas tegorocznego Tygodnia Matematycznego zrealizowano tematyczne spotkania – Dzień Statystyki Polskiej, Ogólnopolski Dzień Matematyki oraz Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Uczniowie rywalizowali też w Konkursie Kangur Matematyczny.
Uczniowie w niekonwencjonalny sposób poznawali różne ciekawostki z zakresu matematyki i pokrewnych z nią nauk.
Tydzień Matematyczny pozwala odkryć, że przedmiot postrzegany przez niektórych uczniów jako dosyć trudny i niekiedy niemający zastosowania w życiu, może wzbudzić zaangażowanie, zaciekawienie i integrację zespołową, a także wiele wyjaśnić i zafascynować – mówi Beata Drozdowska, nauczycielka matematyki i koordynatorka imprezy w szkole.
W zabawie z matematyką liczyła się przede wszystkim wiedza i umiejętności oraz systematyczność i wytrwałość, z czym w niektórych przypadkach było już nieco trudniej. Jednak zabawa przyciągała na tyle, że uczniowie starali się zmobilizować do sumiennej pracy. Zastosowane formy i metody dydaktyczne przygotowane na Tydzień Matematyczny zapewniły większą i lepszą jakość przyswajania wiedzy. Sukcesem było to, że w Tygodniu uczestniczyli wszyscy uczniowie, a tym samym podnieśli swe matematyczne umiejętności bez względu na stopień zainteresowania przedmiotem.
BN
fot. Pixabay