Strona główna Iłów Konkurs na stulecie

Konkurs na stulecie

630
0
PODZIEL SIĘ
Przypadająca w roku bieżącym setna rocznica odzyskania niepodległości jest obchodzona uroczyście w całym kraju. Również na Ziemi Iłowskiej realizowane są liczne przedsięwzięcia edukacyjne, kulturalne i patriotyczne nawiązujące do tej chlubnej karty w naszych dziejach.
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej włączyło się w upamiętnienie historii minionego wieku i ma w planach na ten rok szereg działań skierowanych do szerokiego grona odbiorców. Jednym z nich jest ogłoszony przed kilkoma dniami konkurs plastyczny o nazwie „Biało – Czerwona: 100-lecie Odzyskania Niepodległości”.
Celem konkursu jest promowanie i upowszechnianie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych wizerunku Polski, oraz rozwijanie kreatywności, wyobraźni plastycznej w odniesieniu do historii Polski w przestrzeni czasowej 1918 – 2018. Inspiracją dla uczestników konkursu jest oczywiście setna rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Organizatorzy pragną, aby ta ważna rocznica była okazją do wspólnego radosnego świętowania i odkrywania pięknych miejsc związanych z historią Polski, jak również postaci oraz wydarzeń, będących naszą dumą i chlubą.
Sugerowana tematyka prac plastycznych zawarta jest w wierszach stanowiących załącznik do Regulaminu Konkursu. Prace można nadsyłać z całego powiatu sochaczewskiego do 31 maja bieżącego roku. Szczegółowe informacje wraz z regulaminem dostępne są na stronie internetowej Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej www.ilow.org. Koordynatorem konkursu jest Wanda Dragan, członek Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej. Patronat Honorowy nad Konkursem objął Maciej Małecki, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.
Wanda Dragan
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułdrgdfgdfg
Następny artykułUlubieni i nagrodzeni