Strona główna Sochaczew miasto Kompromis w sprawie święta

Kompromis w sprawie święta

614
0
PODZIEL SIĘ
Radni na ostatniej Sesji Rady Miejskiej podjęli uchwałę dotyczącą zmiany nazwy corocznego święta miasta. W projekcie, który trafił pod obrady zapisano, że ustanowione 1991 roku Dni Sochaczewa zostaną zmienione na Święto Mieszkańców Sochaczewa. Podczas sesji poprawkę do uchwały zgłosiła radna Magdalena Zborowska, proponując, aby nie pozbywać się starej nazwy święta, a jedynie dodać do niej nowy człon.
Na własną rękę przeprowadziłam konsultację społeczne. Wzięło w nich udział 77 osób i blisko 90 procent opowiedziało się za zostawieniem dotychczasowej nazwy. Wychodząc naprzeciw mieszkańcom, którzy w zdecydowanej większości przywiązali się do nazwy Dni Sochaczewa, proponuję kompromisowe rozwiązanie i nadanie nazwy „Dni Sochaczewa – Święto Mieszkańców Miasta” – stwierdziła radna Magdalena Zborowska. Dodając, że główna zmiana nie dotyczy nazwy, lecz formuły święta, która ma zachęcać mieszkańców do współtworzenia tego corocznego wydarzenia, do jeszcze szerszego pokazania tradycji naszego miasta, lokalnej kuchni i rękodzieła.
Rada w głosowaniu poparła zgłoszoną przez radną poprawkę, co oznacza, że od tego roku święto miasta będzie nosiło nazwę „Dni Sochaczewa – Święto Mieszkańców Miasta”.
jur