Strona główna Mazowsze Komfortowo do Warszawy

Komfortowo do Warszawy

796
0
PODZIEL SIĘ
Już za dwa lata podróż z Sochaczewa do Warszawy pociągami Kolei Mazowieckich będzie przebiegała w bardziej komfortowych warunkach. Wszystko za sprawą podpisanej w ubiegłym tygodniu w siedzibie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju umowy na dofinansowanie zakupu przez Koleje Mazowieckie 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych „Flirtów”, najnowszej generacji, które wyprodukuje firma Stadler. Na ten cel przewoźnik otrzyma wsparcie w wysokości 580 milionów złotych.
Pierwsze pojazdy wyjadą na tory w ciągu dwóch lat. Kolejne będą dostarczane w transzach do 2022 roku. A część z nich będzie obsługiwało linię Warszawa – Sochaczew.
Nowe pociągi będą jednoprzestrzenne, klimatyzowane, wyposażone w urządzenia informacji wizualno-dźwiękowej czy bezprzewodowy dostęp do Internetu. Będą osiągały prędkość nie mniejszą niż 160 km/h. Będą również wyposażone w wewnętrzny i zewnętrzny monitoring, platformę dla osób niepełnosprawnych, mocowania wózków inwalidzkich, dziecięcych i rowerów, toalety z obiegiem zamkniętym, oraz interkom umożliwiający kontakt pasażera z maszynistą w sytuacji awaryjnej, a także defibrylatory AED. Wszystkie nowe pojazdy mają być wyposażone w urządzenia ETCS (europejski system sterowania).
opr. atu
fot. Pixabay