Strona główna Powiat Kolejne rządowe wsparcie dla powiatu

Kolejne rządowe wsparcie dla powiatu

684
0
PODZIEL SIĘ
To bardzo dobra wiadomość szczególnie dla mieszkańców gminy Młodzieszyn, droga powiatowa Kamion – Witkowice w gminie Młodzieszyn zostanie odbudowana na najbardziej zniszczonych odcinkach. Na ten cel powiat sochaczewski otrzymał dofinansowanie ze środków rządowych.
Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, wręczył w czwartek 19 kwietnia kolejne promesy dla sześciu mazowieckich samorządów, w tym dla powiatu sochaczewskiego.
Środki przeznaczone na usuwanie skutków klęski żywiołowych, tym razem w łącznej kwocie 12 mln 850 tys. zł pozwolą na dofinasowanie 13 zadań. To już kolejna w krótkim czasie transza na rzecz odbudowy dróg, jaką przeznacza ministerstwo dla Mazowsza.
Ponad milion na drogę
Wśród dofinansowanych zadań znalazła się inwestycja w gminie Młodzieszyn polegająca na odbudowie powiatowej drogi Kamion – Witkowice. Wysokość dotacji dla powiatu sochaczewskiego wynosi 1,3 mln zł. Podczas spotkania w siedzibie MSWiA promesę osobiście odebrała Jolanta Gonta, starosta. Dokument przekazali wspólnie minister Zieliński oraz Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki.
Niejednokrotnie w mediach ogólnopolskich słyszymy, iż rząd polski przeznacza znaczące środki na drogowe inwestycje i właśnie otrzymane promesy są najlepszym tego potwierdzeniem. Niedawno otrzymaliśmy promesy na trzy zadania związane z usuwaniem skutków klęski żywiołowych w naszym powiecie, a teraz udało się pozyskać dotację na odbudowę kolejnej drogi – Kamion – Witkowice. Pragnę tu podkreślić ogromne wsparcie, jakie udziela nam za każdym razem poseł ziemi sochaczewskiej Maciej Małecki, za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni. Jego zaangażowanie w pomoc dla naszego powiatu, dla poszczególnych gmin, jest nieodzowne i z tej współpracy bardzo się cieszymy – komentuje starosta Jolanta Gonta – Droga powiatowa Wiskitki – Kamion jest obecnie bardzo zniszczona. Jej naprawa jest absolutnie konieczna i tak też się stanie. Władzom powiatu zależy, by w miarę możliwości zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo i komfort poruszania się po naszych drogach. Ponadto, w przypadku tej drogi, ważnym aspektem jest również to, że znajduje się tam tablica poświęcona pamięci ppłk. Łukasza Cieplińskiego, jednego z Żołnierzy Wyklętych. Doskonale zatem się składa, że akurat również ten fragment drogi będzie remontowany – dodaje starosta.
To kolejne wsparcie
Przypomnijmy, że na początku kwietnia tego roku rządowe promesy powiat sochaczewski otrzymał na realizację trzech zadań. Uzyskane środki, w wysokości 3,83 mln zł, przeznaczone zostaną na odbudowę drogi powiatowej Iłów – Giżyce na odcinku o łącznej długości 4,38 km; odbudowę mostu w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Lasotka w gminie Iłów, a także odbudowę najbardziej zniszczonych odcinków drogi powiatowej Tułowice – Famułki Królewskie – Famułki Brochowskie – Plecewice w gminie Brochów o łącznej długości ponad 2 km.
W sumie sochaczewski powiat otrzymał dofinansowanie z MSWiA o łącznej wartości ponad 5,1 mln zł.
Starostwo Powiatowe
w Sochaczewie

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWpadł bo był bosy
Następny artykułWiosenne porządki w lesie