Strona główna Kronika kryminalna Kierowca z narkotykami i pasażerka poszukiwana na podstawie listu gończego

Kierowca z narkotykami i pasażerka poszukiwana na podstawie listu gończego

1160
0
PODZIEL SIĘ

Policjanci zatrzymali pięcioro mieszkańców powiatu sochaczewskiego, w tym kierowcę z amfetaminą i pasażerkę poszukiwaną na podstawie listu gończego. Podczas przeszukania samochodu znaleziono jeszcze marihuanę i szklane lufki z suszem. Sprawcy przestępstwa narkotykowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego zauważyli w nocy Audi A4 zaparkowane na parkingu w Żelazowej Woli. W aucie siedziało kilka osób, więc podjęli decyzję o legitymowaniu. W trakcie czynności okazało się, że jest to pięcioro mieszkańców powiatu sochaczewskiego.
Uwagę mundurowych zwróciło zdenerwowanie 21 – letniego kierowcy. Chwilę później dowiedzieli się, że powodem tego były dwie torebki z amfetaminą, które miał schowane w portfelu. Mężczyzna został zatrzymany.
Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że jedna z pasażerek auta,  21 – letnia mieszkanka Sochaczewa, jest poszukiwana listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Ona również została zatrzymana. Po wylegitymowaniu pozostałych osób, funkcjonariusze przystąpili do przeszukania samochodu. We wnętrzu pojazdu znaleziono jeszcze dwie torebki z marihuaną i trzy szklane lufki nabite suszem roślinnym. Ponieważ nikt się nie przyznawał do narkotyków, pozostała trójka również została zatrzymana.
W toku dalszych czynności wykonanych w tej sprawie ustalono, że marihuana także należy do kierowcy Audi. W związku z tym, usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Grozi mu do 3 lat pozbawienie wolności.
AD
fot. KPP Policja