Strona główna Teresin Kabaretowy debiut młodych artystów

Kabaretowy debiut młodych artystów

618
0
PODZIEL SIĘ
Wypełniona po brzegi sala Teresińskiego Ośrodka Kultury owacyjnie przyjęła młodych artystów, członków sekcji teatralnej TOK. To właśnie oni wywołali na twarzach publiczności szeroki uśmiech, gdy wystawiali spektakl pod tytułem „Katastrofa TiVi”.
Młodzież z Teatru „Perełki Anielki”, która teatralnego rzemiosła uczy się pod czujnym okiem instruktorki Katarzyny Rospędowskiej, zaprezentowała widowni swój zupełnie autorski pomysł. I trzeba przyznać, że wyszło im rewelacyjnie. Premierowy zbiór kabaretowych skeczy w ich wykonaniu można było zobaczyć na deskach TOK-u w czwartkowe popołudnie 5 kwietnia. Dzień później zagrali ponownie, tym razem dla uczniów gminnych szkół.
Jestem dumna z młodych aktorów. Każdy z nich świetnie wywiązał się z powierzonych ról, a tak duże brawa publiczności tylko to potwierdziły – mówiła po zakończeniu spektaklu reżyserka Katarzyna Rospędowska.
Aktorzy w groteskowy sposób ukazali sposób działania telewizji. W zamierzeniu przygotowane scenki składały się jakby na prezentację najgorszego kanału telewizyjnego.
To nie koniec teatralnej uczty w wykonaniu członków sekcji w Teresińskim Ośrodku Kultury. Tym razem na scenie TOK-u wystąpi teatr „Dynamitki”, który zaprasza na spektakl „Wiosenny harmider”, także na podstawie autorskiego scenariusza.
W spektaklu „Wiosenny harmider” zaprosimy Was na piękną, polską łąkę… Zaczyna się wiosna, kwitną kwiaty, mocniej świeci słońce… Jest sielsko i miło… Do czasu… Wielkiej Bitwy Owadów i ich próby przejęcia tego pięknego skrawka zieleni! Kto wygra? Czy świat pozostanie później taki sam? Czy ktoś im przeszkodzi? Przekonajcie się podczas spektaklu „Wiosenny harmider” – zaprasza Katarzyna Rospędowska. Premierowe przedstawienie odbędzie się w najbliższy czwartek 12 kwietnia o godz. 17.00 w TOK-u. Wstęp wolny.
Marcin Odolczyk

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZa krotka kołdra wydatków
Następny artykułSamochód w ogniu