Strona główna Sport Janek został podwójnym Królem

Janek został podwójnym Królem

711
0
PODZIEL SIĘ
Jan Król jest siatkarzem pochodzącym z Sochaczewa, który odnosi sukcesy poza granicami Polski. W tym roku reprezentował barwy austriackiego klubu SK Posojilnica Aich/Dob.
Ma on swoją siedzibę w miejscowości Blaiburg, leżącej na granicy austriacko-słoweńskiej. I właśnie z tym klubem Jan Król wywalczył w tym sezonie tytuł Mistrzów Austrii. Razem z nim w klubie grają inni Polacy – Łukasz Weisse, Wiktor Siewierski oraz David Michael (Austriak z polskim paszportem).
Poza rozgrywkami krajowymi klub Janka startował w eliminacjach Ligi Mistrzów. Niestety austriacki klub musiał uznać wyższość utytułowanego Ferenbache Stambuł. Na „otarcie łez” Posojilnica wystartowała w lidze MEVZA. MEVZA to Środkowoeuropejski Związek Piłki Siatkowej zrzeszający Czechy, Słowację, Węgry, Austrię, Chorwację i Słowenię. Rundę zasadniczą Jan Król wraz z kolegami zakończył na czwartym miejscu i awansował do Final Four.
Tabela Ligi MEVZA
1.ACH Volley Lubljana (Słowenia)   27
2.Calcit Kamnik (Słowenia)   23
3.HAOK Mladost Zagrzeb (Chorwacja) 22
4.SK Posojilnica Aich/Dob (Austria) 21
5.Union Reiffeisen Waldviertel (Austria) 15
6.VKP Bystrina SPU Nitra (Słowacja) 14
7.Mladost Kastel Luksic (Chorwacja) 12
8.RC Kazincbarcika Vegyesz (Węgry) 11
9.Triglav Kranj (Słowenia)   9
10.KDS-Sport Koszyce (Słowacja)   6
11.Spartak Myjava (Słowacja)   5
W finale Ligi MAVZA klub Janka Króla łatwo pokonał swoich rywali. W półfinale SK Posojilnica Aich/Dob wygrała 3:1 (25-22, 22-25, 25-20, 25-17) z Calcit Kamnik. Finał też należał do klubu sochaczewianina. SK Posojilnica Aich/Dob ograł 3:1 (25-16, 25-18, 23-25, 25-16) HAOK Mladost Zagrzeb.
Pomimo podwójnej korony, Jan Król nie wstydzi Sochaczewa. Jak tylko ma możliwość, mówi o tym i jest z tego dumny.
Tomasz Ertman
Fot. archiwum Jan Król
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZagrali zgodnie z planem
Następny artykułPasmo sukcesów