Strona główna Sport Grad medali Mazowsza

Grad medali Mazowsza

1136
0
PODZIEL SIĘ
Nie dają o sobie zapomnieć młodzi zapaśnicy LKS Mazowsze Teresin. Ich medalowa passa trwa w najlepsze. Grad medali wywalczyli tym razem podczas Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym.
Na matach stolicy rywalizowało ponad 300 zawodniczek i zawodników z 25 klubów. W tak niezwykle licznej stawce podopieczni Ryszarda Śliwińskiego pokazali wielką moc, zdobywając aż 19 medali, w tym siedmiokrotnie te z najcenniejszego kruszcu!
Niepokonani w warszawskich igrzyskach byli: Zuzanna Klata (kat. wag. 30kg), Adrian Kowalski   (47kg), Fabian Niedźwiedzki (45kg), Karol Selerski (33kg), Kacper Selerski (57kg) Bartek Nowakowski (44kg), oraz Julia Zawadzka (65kg).
Srebrne krążki zdobyli: Maciej Skworoda (51kg), Patryk Dutkiewicz (75kg), Dawid Bielski (30kg), Maja Guzik (55kg), Karina Kur (42kg), Mateusz Zawadzki (47kg), Szymon Bońda (48kg), Karolina Zień (42kg),
Na „pudle” stanęli też jako brązowi medaliści: Doriana Milczarek (52kg), Seweryn Grądzik (36kg), Braian Kowalski (43kg) i Aloyan Vanik (65kg).
Pozostałe miejsca naszych zawodników: 5. Dawid Kur oraz Kacper Chojnacki (37kg) i Bartek Wakszyński (27kg); 8. Aleksander Bielski (36kg), 10. Daniel Grodzki (36kg), Krzysztof Chudecki. W klasyfikacji klubowej LKS Mazowsze Teresin uplasował się na trzeciej pozycji w kategoriach wiekowych dzieci i młodzik.
Analizując ostatnie wyniki osiągane przez młodych sportowców z Teresina, śmiało można przyznać, że o przyszłość teresińskich zapasów martwić się na pewno nie trzeba. Co jest oczywiście zasługą zarówno zawodników, jak i całej kadry szkoleniowej.
Marcin Odolczyk

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDwa owalne sreberka
Następny artykułWykonawca wchodzi na drogi