Strona główna Teresin Festiwalowe sukcesy w stolicy

Festiwalowe sukcesy w stolicy

1041
0
PODZIEL SIĘ
SONY DSC
Dwie uczennice Szkoły Podstawowej w Teresinie z sukcesem zakończyły swój udział w Mazowieckim Festiwalu piosenki „Asteriada”. Na warszawskiej scenie swój talent zaprezentowały Julia Kołodziejak i Zuzanna Gołąb. Ich występ wzbudził podziw komisji jury, a Julia została laureatką prestiżowego konkursu.
Pierwszy etap festiwalu stanowiły eliminacje. W Domu Kultury „Włochy” w Warszawie, konkurs odbywał się z podziałem na cztery kategorie wiekowe. W kategorii wiekowej pierwszej wystąpiła Marcelina Więsek, Julia Bochyńska, Julia Kołodziejak oraz zespół „Witaminki”. W kategorii drugiej zaprezentowały się Kinga Bodych i Katarzyna Rosa. Natomiast w trzeciej kategorii rywalizowała Zuzanna Gołąb. Łącznie komisja konkursowa obejrzała 347 prezentacji!
Kilkudziesięcioosobowa grupa zakwalifikowała się do kolejnego etapu. Wśród awansujących dalej były Zuzanna Gołąb i Julia Kołodziejak. W tej fazie konkursu przyszedł czas na klasyfikację końcową. Zadanie nie było łatwe, jednak zdaniem komisji obie dziewczęta z Teresina zaprezentowały się znakomicie, a zdobywając uznanie jury, stanęły na festiwalowym podium. W kategorii wiekowej pierwszej (7-10 lat) drugie miejsce zostało przyznane uczennicy klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Teresinie – Julii Kołodziejak. W kategorii wiekowej wyróżnienie zdobyła Zuzanna Gołąb. Ponadto Julia Kołodziejak została zaproszona do koncertu galowego, który odbył się w Okęckiej Sali Widowiskowej, gdzie wręczono nagrody i dyplomy.
Warto też podkreślić, ze poza reprezentantkami Teresina, nagrody zdobyły też dwie wokalistki z Sochaczewa. Maria Stasiak stanęła na drugim stopniu podium kategorii wiekowej nr 3, a Weronika Migda była trzecia w kategorii wiekowej 4.
Marcin Odolczyk