Strona główna Edukacja e-Deklaracje

e-Deklaracje

657
0
PODZIEL SIĘ
e-Deklaracje to aplikacja do szybkiego, bezpiecznego i bezpłatnego wysyłania zeznań przez internet bezpośrednio do urzędu skarbowego.
Jak wysłać formularz
To bardzo proste:pobierz i zainstaluj Wtyczkę (plug in), wypełnij formularz, podpisz i wyślij, pobierz Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Traktowane jest ono na równi z dowodem nadania listu poleconego czy potwierdzeniem złożenia zeznania bezpośrednio w urzędzi skarbowym. Wszystkie rodzaje deklaracji można podpisać podpisem kwalifikowanym.
Bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego można wysłać roczne zeznania podatkowe:

PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A, PIT-19A, PIT-CFC wraz z załącznikami, a także korektę tych deklaracji.
Dokumenty te można podpisać „danymi autoryzującymi”.
Ważne!
Najwyższą gwarancję bezpieczeństwa dają tylko formularze (link otwiera nowe okno w innym serwisie) i aplikacja e-Deklaracje Desktop udostępnione na Portalu Podatkowym. W przypadku pojawienia się wątpliwości zawsze możesz skorzystać z instrukcji obsługi formularzy interaktywnych zamieszczonej w zakładce Instrukcje (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

Dlaczego warto skorzystać z e-Deklaracji
Oszczędzasz czas, pieniądze i minimalizujesz ryzyko popełnienia błędów rachunkowych. System gwarantuje również bezpieczeństwo przesyłanych danych. Dzięki autoryzacji do minimum spada ryzyko, że ktoś się pod ciebie podszyje.
PIT przez e-Deklaracje złożysz do 30 kwietnia 2018 r. Pobierz aplikację   e-Deklaracje na Podatkowym
Źródło, Min. Fin.
fot. Pixabay