Strona główna Młodzieszyn Dzień Sołtysa w Młodzieszynie

Dzień Sołtysa w Młodzieszynie

597
0
PODZIEL SIĘ
11 marca w Polsce obchodzony jest Dzień Sołtysa – opiekuna i gospodarza wsi. Dzień ten jest świętem, które ma zwrócić uwagę na codzienną pracę i zaangażowanie osób pełniących tę społeczną funkcję.
W Gminie Młodzieszyn obchodzony był 11 kwietnia. Z tej okazji Wójt Gminy Monika Pietrzyk zorganizowała w Gminnym Ośrodku Kultury uroczystość, w której wzięli udział sołtysi z terenu Gminy Młodzieszyn, przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy gminy.
Wszystkich zebranych na uroczystości przywitała wójt Monika Pietrzyk, składając Sołtysom życzenia i podziękowania za pracę i zaangażowanie w życie społeczne naszej Gminy.
Spotkanie rozpoczęło się pokazem samoobrony wykonanym przez sierż. Mateusza Szymczyka – instruktora technik i taktyk interwencji, sierż. Judytę Krupę oraz sierż. sztab. Tomasza Królikowskiego. Podczas pokazu poznaliśmy kilka chwytów, które w prosty sposób pozwolą nam się obronić w sytuacji zagrożenia, a może także ocalić życie.
Następnie wszystkim sołtysom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy, drobne upominki i kwiaty. Ostatnim punktem programu był występ grupy kabaretowej M² ze szkoły Podstawowej w Młodzieszynie, który tradycyjnie rozbawił publiczność do łez. Artyści otrzymali zasłużone brawa.
Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek. Wszystkim sołtysom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia.
UG Młodzieszyn