Strona główna Sport Dwa mecze, dwie porażki

Dwa mecze, dwie porażki

592
0
PODZIEL SIĘ

Ekstraliga Po rocznej przerwie rugbiści Orkana powrócili do Ekstraligi. Wróciły też nadzieje na dobrą grę i być może nawet na medal. Są sponsorzy, nowe koszulki i wzmocnienia, chociaż na razie nie takie, jak zapowiadane. Brakuje jedynie wygranych meczów.

Przed tygodniem sochaczewianie zagrali w Gdyni z tamtejszą Arką. Przez pierwsze pół godziny dominowali gospodarze, którzy w tym czasie zdobyli dwadzieścia punktów. Utratę sił przez gospodarzy wykorzystali nasi rugbiści. Najpierw Michał Kępa oszukał obronę rywali i zdobył pierwsze przyłożenie. Chwilę później Adrian Niemiec niespodziewanie przerwał atak Arki i po 80-metrowym biegu zdobył kolejną „piątkę”. Trzecie przyłożenie było autorstwa Jakuba Budnika. Na przerwę nasi rugbiści schodzili pełni nadziei na zwycięstwo.

Tuż po przerwie doszło do bójki na boisku i był to jeden z niewielu momentów, które wywołały emocje. Przez kolejne minuty gra toczyła się z reguły w środkowej części boiska, a kopacze seryjnie nie wykorzystywali rzutów karnych. Po przerwie żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć punktów. Po końcowym gwizdku ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze. Naszym rugbistom na pocieszenie został punkt bonusowy.

Drugi mecz ligowy odbył się w słoneczną sobotę. Na trybuny przyszła spora ilość kibiców, którzy mogli obejrzeć w akcji aktualnych Mistrzów Polski z Łodzi oraz naszą drużynę, która bardzo chciała pokazać się z jak najlepszej strony. Boisko zweryfikowało marzenia. Goście byli zespołem pod każdym względem lepszym i bez większych problemów uporali się z Orkanem. Trochę nadziei w serca kibiców wlał Adrian Niemiec, który tuż po przerwie zdobył przyłożenie. Niestety była to jedyna skuteczna akcja sochaczewian w tym meczu.

Co prawda nasi rugbiści dwa mecze przegrali. Sezon jednak dopiero się zaczął i trzeba wierzyć w to, że zespół z dnia na dzień będzie lepszy, a kolejne mecze będą jeszcze lepsze i przede wszystkim wygrane.

Arka Gdynia – Orkan Sochaczew   20:19 (20:19)

punkty: Michał Kępa (9), Adrian Niemiec (5), Jakub Budnik (5)

skład: Markiewicz (Dudkowski), Gadomski, Jelia, Niemyjski, Poniatowski, Paatashvili, Palasik, Brażuk, Pietrzyk, Kępa, M. Krześniak, Budnik, Gasik, W. Krześniak, Niemiec (Mechecki)

Orkan Sochaczew – Budowlani S.A. Łódź 5:36 (0:26)

punkty: Adrian Niemiec (5)

skład: Markiewicz (Syperek), Kościelewski (Polakowski), Jelia (Brodowski), Poniatowski, Kowalewski (Szymański), Palasik (Wydrzyński), Brażuk, Berishvili (Niemyjski), Pietrzyk (Pętlak), Kępa, W. Krześniak, Budnik, Mechecki, Niemiec (Lazzari), M. Krześniak

I kolejka

Arka Gdynia – Orkan Sochaczew   20:19 (20:19)

Budowlani S.A. – KS Budowlani 45:8 (33:8)

Ogniwo Sopot – Skra Warszawa   62:0 (48:0)

Budowlani Lublin – Juvenia Kraków   31:11 (7:8)

II kolejka

Orkan Sochaczew – Budowlani S.A.   5:36 (0:26)

Arka Gdynia – Lechia Gdańsk (mecz został przełożony)

Skra Warszawa – Juvenia Kraków   31:15 (7:3)

Ogniwo Sopot – Pogoń Siedlce (mecz został przełożony)

Tomasz Ertman

Fot. Krzysztof Lewandowski

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAż chce się uczyć
Następny artykułWiosna w mieście