Strona główna Sochaczew miasto Czas na otwarcie plaży

Czas na otwarcie plaży

737
0
PODZIEL SIĘ
W ubiegłym tygodniu ruszyły konsultacje społeczne dotyczące projektów uchwały Rady Miejskiej w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli pod nazwą „Plaża Miejska”.
Ocenie mieszkańców poddano trzy uchwały w tej sprawie. Jak poinformowała nas Agata Kalińska, naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Sochaczewie, konieczność sporządzenia trzech dokumentów dotyczących kąpieliska wynika ze zmiany przepisów. A te – w związku z nowelizacja prawa wodnego – stanowią, że miejsce do kąpieli, a takim jest sochaczewskie kąpielisko, może być ustanowione przez radę i funkcjonować tylko na okres 30 dni.
Gdybyśmy nie przygotowali trzech odrębnych uchwał, mieszkańcy mogliby z niego korzystać tylko przez krótki okres. A tak, miejsce do kąpieli będzie czynne do 23 czerwca do 2 września – powiedziała nam Agata Kalińska.
Dodajmy, że opinię na temat przygotowanych uchwał można składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta od 30 kwietnia w godz. 8.00 – 16.00 w formie pisemnej na formularzu, który  zostanie udostępniony w Biuletynie Informacji Publicznej i Biurze Obsługi Klienta lub drogą elektroniczną na platformie konsultacyjnej https://konsultacje.sochaczew.pl
dot
Fot. UM Sochaczew