Strona główna Iłów Cały dzień po angielsku

Cały dzień po angielsku

598
0
PODZIEL SIĘ
Już po raz trzeci, 13 kwietnia w Brzozowie odbył się Gminny Dzień Kultury Angielskiej. Uczniowie nie tylko poddali się sprawdzianowi z posługiwania się językiem, ale też wykazali pomysłowością, pokazując oryginalne stroje i rekwizyty przypominające obyczaje Brytyjczyków. Impreza ta jest jedną z najbardziej ulubionych przez dzieci w roku.
 Zdecydowaliśmy się na tę formę promowania języka w naszej szkole, gdyż jest atrakcyjna i jest przy okazji formą zabawy. Taka zabawa radosna i pełna pomysłów mobilizuje bardzo uczniów do nauki i pracy nad sobą. Nie ma nudnego wkuwania lekcji, a recytowanie wierszy, czy śpiewanie piosenek po angielsku podoba się uczniom. To pomysł naszych nauczycielek języka angielskiego. Ta formuła konkursowa sprawdziła się, więc jak co roku, wraz z nastaniem wiosny kontynuujemy. W tym roku to już trzecia edycja – wspomniał przed imprezą Andrzej Grabarek, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym.
Tradycyjnie jak dotąd odbyły się dwa konkursy. Do rywalizacji zaproszono nie tylko dzieci i młodzież z Brzozowa, ale też z innych, gminnych szkół. W konkursach uczestniczyli uczniowie z Iłowa oraz Kaptur. W pierwszym – pod hasłem „You Can Sing 2018” – do walki o sukces stanęło 15 uczestników.
Jury konkursowe najwyżej oceniło Agatę Mikołajczyk z SP w Brzozów, przyznając jej pierwsze miejsce. Tuż za nią znalazł się kolega z jej szkoły – Rafał Banasiak. Trzecie miejsce przypadło Piotrowi Ziembickiemu z SP im. Józefa Piłsudskiego w Iłowie. Jury nagrodziło też wyróżnieniem Patrycję Wosińską z SP w Kapturach. W piosenkarskiej rywalizacji brano pod uwagę nie tylko poprawność językową, dobry akcent, ale też umiejętności wokalne występujących.
Równie zacięta rywalizacja była w drugim konkursie, gdzie dzieci musiały wykazać się recytacją wierszy w języku angielskim. Startowało 11 osób, w tym dwóch uczestników zaprezentowało się wspólnie jako duet. Również w tym konkursie przyznano cztery nagrody. Pierwsze miejsce zdobyły Maja i Aleksandra Kochańskie z SP w Brzozowie. Natomiast drugie i trzecie miejsce przypadło iłowiankom  – Amelii Tomaszewskiej oraz Blance Kurpias. Wyróżnieniem nagrodzono Julię Cieślak z SP w Kapturach.
Cała imprezę, jak co roku, przygotowały dwie nauczycielki języka angielskiego z SP w Brzozowie Starym: Iwona Napieracz i Magdalena Kędzierska. Natomiast nagrody najlepszym uczestnikom konkursów ufundował Roman Kujawa, wójt gminy Iłów oraz lokalni przedsiębiorcy. Dopisała też publiczność, czyli koledzy i koleżanki startujących w konkursie.
BN
Fot. UG Iłów

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDworzec zmienia oblicze
Następny artykułAmelka nagrodzona