Strona główna Iłów Było o krok od tragedii

Było o krok od tragedii

837
0
PODZIEL SIĘ
Aż trudno uwierzyć, że kierowca oraz pasażer jadący fordem wyszli cało z wypadku, do jakiego doszło pod Karbowem. W godzinach wieczornych w niedzielę, 25 marca, z nieustalonych przyczyn kierowca zjechał do rowu i następnie dachował.
Być może przyczyną wypadku była nadmierna prędkość i nienajlepsze warunki drogowe o tej porze. Wydarzenie wyglądało bardzo groźnie. Jedna z osób jadących samochodem, po udzieleniu pierwszej pomocy przez zespół ratownictwa medycznego, została odwieziona do szpitala. Kierowca z opresji wyszedł cało. W akcji pomocy poszkodowanym uczestniczyli strażacy z Sochaczewa oraz jednostka OSP w Brzozowa.
W ostatnich dniach zanotowaliśmy kilka wypadków, których powodem może być brak uwagi kierowców na drodze. Powodem są nie tylko panujące na drodze warunki drogowe, ale też aura, która powoduje mniejszą koncentrację kierowców. Dodatkowo zwiększony ruch w okresie przedświątecznym. Apelujemy do kierowców, aby jeździli z większą rozwagą, nie szarżowali na drodze i oczywiście pamiętali, żeby nie siadać za kierownicą po alkoholu. To nie tylko okres świąteczny sprzyja wypadkom, ale wiosenna aura i większa ilość imprez plenerowych. Apelujemy też, by w samochodach pasażerowie pamiętali o zapinaniu pasów. To ważne w przypadku dachowania – przypomina Paweł Rynkiewicz z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.
BN
Fot. OSP Brzozów
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWybiegali medale
Następny artykułUstalili okręgi