Strona główna Kronika kryminalna „Bombowy” żart w Prima Aprilis

„Bombowy” żart w Prima Aprilis

961
0
PODZIEL SIĘ
Miało być śmiesznie, ale teraz 21-latek z Siemiatycz ma poważne problemy. A to za sprawą primaaprilisowego zgłoszenia o bombie w domu jednej z mieszkanek Sochaczewa. Młodemu mężczyźnie grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.
 W poniedziałek wieczorem do mieszkanki Sochaczewa zadzwonił mężczyzna i powiadomił, że w jej mieszkaniu jest bomba. Policja nigdy nie bagatelizuje takich zgłoszeń, więc na miejsce natychmiast pojechali policjanci wraz z pirotechnikiem. Sprawdzono dokładnie mieszkanie, piwnice, ale także pobliski teren. Nie znaleziono żadnego ładunku wybuchowego. W tym samym czasie kryminalni ustalali, kto jest odpowiedzialny za fałszywe zgłoszenie.
Szybko okazało się, że sprawcą niepokojącego alarmu bombowego jest 21-letni mieszkaniec Siemiatycz. Został zatrzymamy przez podlaskich policjantów, a następnie doprowadzony do sochaczewskiej komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszy zarzut zawiadomienia o zdarzeniu zagrażającemu życiu i zdrowiu osób, mimo iż wiedział, że takie zagrożenie nie istnieje. Teraz mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Jest to już drugie zgłoszenie o ładunku wybuchowym, które odnotowano w ostatnim czasie na terenie powiatu sochaczewskiego. Obydwa zgłoszenia spowodowały szybką reakcję służb. Policja nigdy nie bagatelizuje takich informacji. Osoby robiące sobie żarty muszą jednak być świadome surowych konsekwencji.
sierż. szt. Agnieszka Dzik/AC
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNarodowe symbole w sztuce
Następny artykułcsdcsdcs