Strona główna Nowa Sucha Bezpieczni i zdrowi

Bezpieczni i zdrowi

647
0
PODZIEL SIĘ
Uczniowie klas 0-III w Szkole Podstawowej w Nowej Suchej pod hasłem „Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo” zorganizowali tydzień zdrowia. Trwał on od 19 do 23 marca. W ramach tego tygodnia uczniowie klasy pierwszej przygotowali apel na temat znaczenia witamin dla zdrowia człowieka. Zachęcali do jedzenia owoców i warzyw, a także do picia niegazowanej wody.
Przygotowali na koniec prezentacji degustację wody z miętą i różnymi owocami. Kolejny dzień był przeznaczony na zapoznanie się z walorami mleka. Uczniowie wyświetlali filmy na ten temat oraz prezentowali wiersze o mlecznej tematyce. Uczniowie klasy drugiej śpiewali w tym dniu piosenki i skandowali hasła zachęcające do picia mleka. Na koniec na uczestników imprezy czekał poczęstunek od firmy Bakoma, która obdarowała najmłodszych kubeczkami z jogurtami. W trzeci dzień tygodnia zdrowia przypadł pierwszy dzień wiosny. Od rana wszyscy uczniowie czekali na wspólny spacer nad pobliską rzekę i topienie Marzanny. Tego dnia obchodzony był też szkolny dzień kamizelki odblaskowej. Na transparencje szkolnym uczniowie wypisali hasło „Odblaski ratują życie”. Ubrani w kamizelki odblaskowe w trakcie spaceru po Nowej Suchej wręczali pieszym i rowerzystom opaski odblaskowe.
22 marca trzecioklasiści przygotowali nietypowy „Dzień Marchewki”. W prezentacji multimedialnej zachęcali swoich kolegów do jedzenia najbardziej popularnego warzywa w Polsce. Nie zabrakło oczywiście degustacji z sokiem marchewkowym oraz ciasta na bazie tego warzywa, upieczonego przez rodziców. W ostatni dzień tygodnia zdrowia i bezpieczeństwa uczniowie klasy 0 przygotowali przedstawienie na temat walorów jabłek. Były tu wierszyki, piosenki, a nawet tańce w jabłkami w tle. Na zakończenie wszyscy uczestnicy tygodnia zdrowia dostali w prezencie plecaki i poduszeczki ufundowane przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Łowiczu.
Oprac. BN
Fot. SP Nowa Sucha