Strona główna Sochaczew miasto Będą darmowe przejazdy

Będą darmowe przejazdy

644
0
PODZIEL SIĘ
Miejscy radni na ostatniej sesji jednogłośnie poparli propozycję burmistrza dotyczącą wprowadzenia darmowych przejazdów komunikacją miejską w Sochaczewie, z których miałyby korzystać przedszkolaki, uczniowie i studenci, w wieku od 4 do 24 lat. A to oznacza, że 1 września bezpłatne przejazdy staną się faktem.
Jak już informowaliśmy, radni musieli wprowadzić zmiany w dwóch uchwałach opisujących zasady przyznawania ulg i zniżek, do jakich mają prawo posiadacze Sochaczewskiej Karty Mieszkańca i Sochaczewskiej Karty Rodziny. Znalazł się w nich zapis, że od września 2018 roku z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską będą mogli korzystać wszyscy uczący się posiadacze Sochaczewskiej Karty Mieszkańca w wieku od 4 do 24 lat.
Stuprocentowa ulga zostanie automatycznie wprowadzona przez elektroniczny system, na wszystkie wydane wcześniej Karty. Ich posiadacze 1 września zabiorą do autobusu SKM, legitymację szkolną (lub zaświadczenie ze szkoły o kontynuowaniu nauki) i bez obaw będą mogli korzystać z przejazdu na dowolnej trasie ZKM. Dodajmy, że Karta wydawana jest bezpłatnie w urzędzie miejskim i zachowuje ważność przez 12 miesięcy. Po tym okresie trzeba ją – także bezpłatnie – odnowić.
UM Sochaczew