Strona główna Edukacja Aż chce się uczyć

Aż chce się uczyć

760
0
PODZIEL SIĘ
W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie zdecydowaliśmy się na projekt „Deutsch hat Klasse” po to, aby naszym uczniom, jak i nam nauczycielom, pracowało się dobrze. Klasa przed rozpoczęciem projektu nie wyglądała zbyt zachęcająco. Jednak po jej remoncie wszystko się zmieniło, pomieszczenie nabrało wyjątkowego blasku.
Nauczanie w miejscu działającym na nasze zmysły, w miłej atmosferze, doprowadziło nas do ogromnego wspólnego sukcesu. Spowodowało, że chętniej przychodzimy na lekcje, bardziej jesteśmy zmotywowani do nauki. Uczniowie są dumni z tego, że podczas projektu mogli wspólnie podejmować decyzje, a teraz ich klasa jest najładniejsza w szkole, a oni troszczą się o nią.
Lekcje języka niemieckiego w nowej sali to teraz sama przyjemność. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu stolików, czujemy się jak z rodziną przy jednym stole. Czujemy się tu dobrze i wreszcie mamy ochotę, żeby przebywać w tej sali nie tylko na lekcji, ale również podczas przerw. Lekcje są prowadzone w bardziej interesujący sposób. Wykorzystujemy każdy element wprowadzony czy umieszczony w naszej klasie. Uczymy się z prac czy plakatów przez nas przygotowanych. Często pracujemy w grupach, co pozytywnie wpływa na efekty naszych działań.
Jednak sami nie dalibyśmy sobie rady bez wsparcia wielu osób. Nie udałoby nam się osiągnąć tego wszystkiego. Dziękujemy bardzo wszystkim rodzicom uczniów klasy IIIb Gimnazjum za wsparcie finansowe naszego projektu oraz za zakupienie do nowej sali: rzutnika i ekranu; tablicy korkowej na ścianę; kontaktów, gniazdek, białych nakładek na parapety.
Dziękujemy klasie IIc, która również wsparła nasz projekt finansowo. Dziękujemy również Radzie Rodziców oraz Dyrektorowi Szkoły za dofinansowanie projektu.
Adrianna Marzec
Wioletta Żak – Błasiak