Strona główna Kronika kryminalna Amator cudzych zakupów w rękach sochaczewskich policjantów

Amator cudzych zakupów w rękach sochaczewskich policjantów

933
0
PODZIEL SIĘ

Policjanci z Sochaczewa ustalili i zatrzymali 34-letniego sprawcę kilkunastu kradzieży torebek z zakupami. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.
Na terenie gminy Teresin dochodziło do nietypowych kradzieży. Policjanci ustalili, że nieznany sprawca poruszał się rowerem w rejonie sklepów i obserwował, kto zostawi bez nadzoru torby z zakupami. Gdy ich właściciel nie pojawiał się w ciągu kilku minut, mężczyzna podjeżdżał i kradł torby. Oprócz zakupów ginęły również dokumenty i telefony, które były pozostawione bez nadzoru w reklamówkach czy plecakach.
W zatrzymanie sprawcy zaangażowali się operacyjni z Sochaczewa. Ustalili, że osobą odpowiedzialną za kradzieże jest 34-letni mieszkaniec gminy Teresin. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do sochaczewskiej komendy. W trakcie czynności przyznał się do licznych kradzieży. Wyjaśnił również jak wszedł w posiadanie roweru, którym jeździł, a następnie zabierał zakupy. Jednoślad zniknął z okolic przystanku PKP w Nowej Piasecznicy.
W zależności od wartości utraconego mienia, jego czyny będą kwalifikowane jako przestępstwa lub wykroczenia. Mężczyzna usłyszał już część zarzutów, w tym kradzieży dokumentów lecz sprawa jest rozwojowa i operacyjni nie wykluczają, że zostaną one uzupełnione. Za popełnione czyny grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Autor: sierż. sztab. Agnieszka Dzik
fot. KPP Policja
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZbiórka popiołu
Następny artykułWyrzucanie gratów z chaty