Janek został podwójnym Królem

178
0
Jan Król jest siatkarzem pochodzącym z Sochaczewa, który odnosi sukcesy poza granicami Polski. W tym roku reprezentował barwy austriackiego klubu SK Posojilnica Aich/Dob.
Ma on swoją siedzibę w miejscowości Blaiburg, leżącej na granicy austriacko-słoweńskiej. I właśnie z tym klubem Jan Król wywalczył w tym sezonie tytuł Mistrzów Austrii. Razem z nim w klubie grają inni Polacy – Łukasz Weisse, Wiktor Siewierski oraz David Michael (Austriak z polskim paszportem).
Poza rozgrywkami krajowymi klub Janka startował w eliminacjach Ligi Mistrzów. Niestety austriacki klub musiał uznać wyższość utytułowanego Ferenbache Stambuł. Na „otarcie łez” Posojilnica wystartowała w lidze MEVZA. MEVZA to Środkowoeuropejski Związek Piłki Siatkowej zrzeszający Czechy, Słowację, Węgry, Austrię, Chorwację i Słowenię. Rundę zasadniczą Jan Król wraz z kolegami zakończył na czwartym miejscu i awansował do Final Four.
11.Spartak Myjava (Słowacja)   5
W finale Ligi MAVZA klub Janka Króla łatwo pokonał swoich rywali. W półfinale SK Posojilnica Aich/Dob wygrała 3:1 (25-22, 22-25, 25-20, 25-17) z Calcit Kamnik. Finał też należał do klubu sochaczewianina. SK Posojilnica Aich/Dob ograł 3:1 (25-16, 25-18, 23-25, 25-16) HAOK Mladost Zagrzeb.
Pomimo podwójnej korony, Jan Król nie wstydzi Sochaczewa. Jak tylko ma możliwość, mówi o tym i jest z tego dumny.