Strona główna Sport Rekord Polski w Teresinie

Rekord Polski w Teresinie

303
0
To impreza, której debiut w Teresinie można uznać za bardzo udany, tym bardziej, że padł krajowy rekord. Mistrzem Polski Nauczycieli w wyciskaniu wielokrotnym sztangi o ciężarze 50 kg został Daniel Szenawa z miejscowości Głuchołazy. Sztangę podniósł aż 170 razy! Do tej pory nikomu z belfrów to się nie udało.
Zawody odbyły się w ubiegłą sobotę (14.04) w hali sportowo-widowiskowej GOSiR w Teresinie. Wśród startujących nie zabrakło nauczycieli z powiatu sochaczewskiego. Mieli powody do radości i to podwójne, bo mistrzem powiatu został Maciej Starus, zresztą główny organizator tej imprezy.
Brązowy medal w drużynówce mężczyzn wywalczyła ekipa z Sochaczewa w składzie: Marcin Niemiec, Łukasz Trawiński, Adam Dmochowski i Arkadiusz Kwiatkowski. Ich łączny wynik to 133 wyciśnięcia. Tuż za podium na miejscu czwartym w tej rywalizacji uplasował się zespół gospodarzy – SP Teresin w składzie: Aneta Walczak, Sylwia Nowacka, Krystian Krawczyk, Maciej Starus (98 powtórzeń). Mistrzynią Polski w konkursie indywidualnym została Elżbieta Firganek z Wrocławia (110 wyciśnięć). Wśród panów sukces sprzed roku powtórzył Daniel Szenawa, który wyprzedził pomysłodawcę tego typu imprezy, wielokrotnego medalistę mistrzostw Tadeusza Homańczuka z Wrocławia – 151 wyciśnięć. Łącznie na starcie turnieju stanęło ponad 30 nauczycieli i nauczycielek.
Koordynatorem imprezy był Maciej Starus, a organizatorami: GOSiR Teresin, UKS Aktimax, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Gmina Teresin i SP Teresin. Zmaganiom nauczycieli przypatrywał się Krzysztof Walencik, dyrektor GOSiR, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w zapasach.