Strona główna Sport Teresin wygrywa międzypowiat

Teresin wygrywa międzypowiat

128
0
Historyczny sukces odnieśli młodzi szczypiorniści ze Szkoły Podstawowej w Teresinie. Po zdecydowanym zwycięstwie w mistrzostwach powiatu (rocznik 2005 i młodsi), wywalczyli kolejne trofeum.
Tym razem ich łupem stały się złote medale turnieju na szczeblu międzypowiatowym. To wielkie osiągnięcie teresińskiej szkoły, zawodników i nauczyciela Macieja Starusa, który swoich podopiecznych trenuje w przyszkolnym UKS Aktimax. W finale zawodów po rewelacyjnym meczu pokonali faworyzowaną ekipę z Michałowic. Tym samym wywalczyli historyczny i jak najbardziej zasłużony awans do tegorocznych Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. Oto wyniki teresinian w międzypowiatowych rozgrywkach:
Teresin – Kozłów Biskupi   13:5, Teresin – Płochocin 12:8, finał: Teresin – Podkowa Leśna 12:7. Klasyfikacja końcowa: 1.SP Teresin, 2.SP Michałowice, 3.SP Podkowa Leśna, 4.SP Kozłów Biskupi, 5-6 SP Płochocin i SP Radziejowice.
Skład SP Teresin: Maciej Białkowski, Wojciech Bryński, Bartosz Dąbrowski, Jan Dmoch, Jakub Górnicki, Kacper Jarosiński, Mateusz Kąpiński, Dominik Kamiński, Kamil Kamiński, Bartek Makowiecki, Kamil Paluch, Kacper Pietrzak, Tobiasz Stańkowski, opiekun Maciej Starus.