Strona główna Powiat Zagrali dla chorej Magdy

Zagrali dla chorej Magdy

611
0
PODZIEL SIĘ
Sportowa rywalizacja była główną atrakcją szkolnego przedsięwzięcia charytatywnego, które odbyło się w pierwszy dzień wiosny, 21 marca w Teresinie. Towarzyszył mu piknik słodkości, ale też kiermasz sałatek i zdrowej żywności. W ten sposób społeczność Zespołu Szkół wsparła jedną z absolwentek liceum agrobiznesu, która zmaga się z nowotworem.
To nie pierwsza akcja mająca na celu niesienie pomocy przez młodzież i radę pedagogiczną ZS Teresin. Szczególnie, jeśli dotyczy ona absolwentów szkoły.
– Gdy dotarła do nas informacja o chorobie Magdy, nie zastanawialiśmy się ani chwili i od razu z uczniami i radą przystąpiliśmy do działania – mówi jedna z nauczycielek, która przed laty wspólnie z Magdą uczęszczała do tej samej klasy, a dziś jest opiekunką szkolnego samorządu.
Pomysł organizacji turnieju piłkarskiego spotkał się ze wsparciem Starostwa Powiatowego. Piłkarska rywalizacja odbywała się pod patronatem starosty Jolanty Gonta.
Grupa uczennic klas technikum przygotowała cieszący się bardzo dużą popularnością kiermasz sałatek i kanapek do pudełka, czyli „kolorowe, lekkie, zdrowe i pyszne posiłki”. Nie zabrakło też domowych słodkich wypieków. Uczestnicy akcji hojnie przekazywali dobrowolne datki, które zostaną teraz przekazane na rzecz wsparcia leczenia Magdaleny Rosa. Co ważne, tego dnia do szkoły przychodzili również inni absolwenci teresińskiej placówki, by wspólnie przyłączyć się do tej wspaniałej akcji. Nie zabrakło też gościa specjalnego, którym była mama naszej chorej absolwentki, będąca pod wrażeniem całej akcji.
Jak zapowiadają nauczyciele i młodzież, to nie koniec działań mających na celu pomoc dla Magdy: – Myślimy nad realizacją jeszcze innego przedsięwzięcia – przyznaje Ewa Odolczyk, dyrektor Zespołu Szkół, dziękując wszystkim, którzy w pierwszy dzień wiosny zorganizowali i wzięli udział w turnieju i kiermaszu. Nie pierwszy już raz tutejsza szkolna społeczność udowodniła, że zawsze można na nią liczyć, jeśli chodzi o pomoc dla tych, dla których los nie okazał się łaskawym.
Choć wynik piłkarskich zmagań nie był tego dnia najważniejszym, to warto zaznaczyć, że triumf w zawodach zanotowali chłopcy z drużyny o nazwie „Kropidło Niepokalanów”, którzy w finale pokonali 5:3 rywali z „Coco Jumbo”. Zabawy było co niemiara, a przecież o to właśnie chodziło. W drużynie zwycięzców zagrali: Bartosz Florczak, Rafał Grzegorek, Piotr Kaczmarek, Jakub Głowala, Grzegorz Lech, Adrian Kazusek, Krystian Szydłowski, Konrad Gut.
Jeśli ktoś chciałby pomóc Magdzie i przekazać na jej leczenie 1% podatku, to gorąco do tego zachęcamy. W rozliczeniu podatkowym należy wtedy podać nr KRS: 0000270809, a w rubryce „informacje uzupełniające” wpisać Rosa 9013.
ZST