Strona główna Kultura Zadbali o świąteczny nastrój

Zadbali o świąteczny nastrój

581
0
PODZIEL SIĘ
W konkursie na kartkę świąteczną i ozdobę wielkanocną wpłynęło aż 210 prac z placówek szkolnych z miasta i powiatu. Komisja konkursowa z Sochaczewskiego Centrum Kultury miała bardzo trudne zadanie, by wybrać najciekawsze prace, gdyż poziom był bardzo wysoki, a różnorodność prezentowanych prac i bogactwo pomysłów zaskakujące.
Laury najlepszym wręczone zostały 15 marca w Chodakowie.
W kategorii najmłodszych – przedszkolaków i uczniów zerówek pierwsze miejsce za ozdobę zdobyły – Aniela Kusy, a za kartkę świąteczną Łucja Pędowska. Na drugie pozycji znaleźli się – Marta Kryczka i Bartek Strzelczyk, a na trzeciej Gabrysia Wałczuk i Kornelia Orzechowska. Wyróżnienia przypadły Antoninie Kłopotowskiej oraz Zuzannie Szymańskiej. W kategorii klas I-III najlepszymi okazali się Oliwia Kryczka prezentująca ozdobę świąteczną oraz Weronika Lewandowska ze swą kartką. Druga nagroda przypadła Jakubowi Rutkowskiemu i Lenie Śliwińskiej. Nagrodę trzecią otrzymali Szymon Szafrański i Iga Rebiega. W klasach IV-VI pierwsze miejsce przypadło Natalii Rutkowskiej i Julii Szymańskiej, a drugie Agacie Piątek i Idze Tereszkiewicz. Trzecie miejsce jury konkursowe przyznało Dawidowi Hetmanowskiemu i   Xawierowi Sokołowskiemu.
W ostatniej kategorii, czyli gimnazjalistów nagrodzono za ozdobę tylko Andżelikę Młynarską z Nowej Suchej.
Wybrano też kartki do druku na cele SCK, które wykonały przedszkolak Amelia Bednarska i Anna Badyńska, uczestniczka zajęć w Sochaczewskim Centrum Kultury.
W części drugiej, po konkursowej odbył się Wieczorek Poezji i Pieśni Religijnej w wykonaniu Chóru Nauczycielskiego Vivace, Studia Wokalnego Piotra Milczarka, Grupy Teatralnej Rekwizyt i Grupy Plastyczno-Teatralnej Kolorowa Scena, prowadzonej przez Damiana Jaworskiego.
BN
Fot. SCK Sochaczew
Amelia Bednarska, autorka najlepszej kartki świątecznej

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWiosna w Starostwie
Następny artykułZagrali dla chorej Magdy