Strona główna Sochaczew miasto Wyróżnienie dla burmistrza

Wyróżnienie dla burmistrza

635
0
PODZIEL SIĘ
Podczas gali „Instruktor godny naśladowania”, która odbyła się 10 marca w Sochaczewskim Centrum Kultury w Chodakowie, burmistrz Piotr Osiecki otrzymał tytuł „Niezawodnego Przyjaciela” harcerstwa. Dyplom i laskę skautową potwierdzającą ten fakt, wręczyła mu harcmistrz Anna Nowosad, naczelnik ZHP.
To najwyższe odznaczenie Związku Harcerstwa Polskiego jest wyrazem największego uznania dla osób, które nie są członkami ZHP. Przyznaje je od ponad dwudziestu lat naczelnik ZHP osobom wybitnie zasłużonym, które doceniając dorobek ruchu harcerskiego, wspierają działalność ZHP i w różny sposób przyczyniają się do rozwoju harcerstwa. Pierwszą laskę skautową otrzymał Ojciec Święty Jan Paweł II w 1997 roku w Gnieźnie.
Przyznanie wyróżnienia burmistrzowi jest podziękowaniem burmistrzowi za wspieranie inicjatyw na rzecz umacniania harcerskiego modelu wychowania, budowanie pozytywnego wizerunku harcerstwa w społeczeństwie oraz promowanie harcerskiej idei, a przede wszystkim za nieustanną życzliwość i pomoc okazywaną sochaczewskim harcerzom.
Dodajmy, że zorganizowana po raz drugi przez Chorągiew Mazowiecką ZHP Gala „Instruktor Godny Naśladowania” ma na celu promowanie instruktorów ze środowisk harcerskich działających na terenie województwa mazowieckiego i zasługujących na wyróżnienie za swoją służbę na rzecz Związku Harcerstwa Polskiego.
opr. es
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNa urodziny Brzechwy
Następny artykułKino patriotyczne