Strona główna Edukacja W świątecznym klimacie

W świątecznym klimacie

672
0
PODZIEL SIĘ
W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Janowie w niedzielę, 18 marca było niezwykle tłumnie i kolorowo. Odbył się tam finał czwartej edycji międzyszkolnego konkursu „Ozdoba Wielkanocna”.
Najważniejsze dla przybyłych było jednak to, że wszystkie nagrodzone prace można było kupić. Na koniec imprezy odbyła się ich licytacja. Dochód z niej przekazany zostanie na fundację Avalon, która wspiera rehabilitację Dorotki Krzemińskiej, uczennicy podstawówki z Janowa. Ci, którym nie udało się zlicytować nagrodzonych prac mieli okazję kupić pozostałe stroiki i ozdoby konkursowe na wielkanocnym kiermaszu.
W kategorii oddziałów przedszkolnych najlepszą pracę przedstawiła Maja Orlińska z SP w Janowie. Drugą nagrodzoną ozdobą było dzieło Zuzanny Gajewskiej, a trzecią Natalii Wołek, obie z SP w Rybnie. Jury konkursowe przyznało też 5 wyróżnień. Otrzymali je – Adam Olczak, Wiktoria Pietraszewska, Lena Kocik, Zuzanna Przybylska oraz Antoni Juras. W najmłodszej grupie szkolnej klas I-III zdobywcą pierwszej nagrody, podobnie jak w przedszkolakach, był uczeń z Janowa. Laur zdobył Maciej Juras. Za nim znów uplasowali się uczniowie z SP w Rybnie – Maja Zielkowska i Filip Orliński. Tym razem jury postanowiło przyznać aż 8 wyróżnień. Nagrodzeni nimi zostali – Zofia Kawecka, Lena Mackowiak, Karolina Tomaszewska, Patrycja Anyszewska, Oliwia Figaszewska, Wiktoria Wołek, Aleksandra Kochańska oraz Kamil Tomaszewski.
W kategorii klas IV-VI wygrała Natalia Paruszewska z SP w Młodzieszynie, przed Weroniką Adamską z SP w Giżycach oraz Julią Motel z SP w Janowie. Wyróżnienia przypadły Weronice Mańko,  Miłoszowi Staszewskiemu, Kindze Gołdych, Julii Chojnackiej i Hubertowi Jurek.
W najstarszej grupie uczniów w konkursie – VII klasa i gimnazjum najpiękniejszą ozdobę zdaniem jurorów wykonała Zuzanna Cichosz z SP w Załuskowie. Jej koleżanka z tej samej szkoły, Julia Pietrzak zdobyła drugie miejsce. Natomiast trzecie Wiktoria Orlińska z SP w Młodzieszynie.
Specjalną nagrodę rodzinną za wykonanie wspólnego stroika świątecznego nagrodzono Katarzynę, Szymona i Aleksandra Wiśniewskich z Młodzieszyna. Nagrody i dyplomy laureatom konkursu wręczała Monika Pietrzyk, wójt gminy Młodzieszyn.
Finałem niedzielnej uroczystości był turniej w badmintona, rozgrywany pod hasłem „Rodzinne Granie”, którego celem m.in. promowanie wspólnej aktywności ruchowej. Rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych – uczniów szkoły podstawowej – gra pojedyncza i dorośli – gra podwójna.
Wśród najmłodszych wygrali Kacper Orliński, przed Martyną Warsicką i Patrykiem Orlińskim. Z kolei wśród dorosłych najlepszymi okazali się Łukasz Gołębiewski i Paweł Rzeczycki. Na drugim miejscu był duet Wojciech Orliński i Leszek Borkowski, a na trzecim Mariusz Juras i Bartłomiej Szajewski. Zwycięzcy badmintonowej rywalizacji otrzymali pamiątkowe medale.
Oprac. BN
Fot. SP Janów