Strona główna Kronika kryminalna W czasie wolnym od służby ujęli nieletnią sprawczynię kradzieży

W czasie wolnym od służby ujęli nieletnią sprawczynię kradzieży

694
0
PODZIEL SIĘ

Policyjna rota zobowiązuje. Udowodnili to dwaj bracia – funkcjonariusze z sochaczewskiej komendy, którzy w czasie wolnym od służby ujęli nieletnią sprawczynię kradzieży. Znaleziono przy niej dwie pary spodni i bluzę, które ukradła w jednej z radomskich galerii handlowych. Nastolatka odpowie teraz za swój czyn przed sądem rodzinnym.
Dwóch policjantów referatu patrolowo-interwencyjnego sochaczewskiej komendy, wychodziło z galerii handlowej w Radomiu. Funkcjonariusze, którzy przebywali tam w czasie wolnym od służby, zauważyli na parkingu dwie kobiety, które nerwowo kogoś szukały. Okazało się, że chwilę wcześniej młoda dziewczyna ukradła ubrania w sklepie i wybiegła na zewnątrz budynku.
Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania nieletniej. Chwilę później zauważyli ją między zaparkowanymi samochodami. Nastolatka na ich widok rzuciła się do ucieczki, lecz chwilę później była już w rękach policjantów. Przyznała się do kradzieży spodni i bluzy. Na miejsce wezwano radomskich mundurowych, którzy sporządzili niezbędną dokumentację i przekazali nieletnią rodzicom. W najbliższym czasie materiały w jej sprawie zostaną przekazane do sądu rodzinnego.
KPP Sochaczew
fot. KPP Sochaczew