Strona główna Sochaczew miasto Ustawią światła

Ustawią światła

768
0
PODZIEL SIĘ
Prawdopodobnie już w przyszłym roku na skrzyżowaniu ulic: Inżynierskiej, 15 Sierpnia, Boryszewskiej i Kościńskiego pojawi się sygnalizacja świetlna. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej tej inwestycji. Ma być ona gotowa do końca listopada tego roku.
Przypomnimy, że jest to jedno z najtrudniejszych skrzyżowań na terenie Sochaczewa. W tym miejscu droga wojewódzka nr 705 –czyli ul.15 Sierpnia jest drogą z pierwszeństwem przejazdu względem wlotów ul Boryszewskiej i ul. Inżynierskiej. Natomiast dla skrzyżowania ul. Inżynierskiej i ul. Kościńskiego pierwszeństwo ma ul. Inżynierska.
O przebudowie skrzyżowania mówi się od lat. Między innymi planowano w tym miejscu budowę ronda. Jednak ze względu na konieczności pozyskania potrzebnego do jego budowy dodatkowego terenu, co wiązałoby się z wyburzeniem kilku budynków, władze miasta zrezygnowały z tego pomysłu. I zamiast ronda na skrzyżowaniu zostanie ustawiona sygnalizacja świetlna.
Dodajmy, że w planach Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich jest przebudowa ulicy 15 Sierpnia na odcinku od obwodnicy Sochaczewa do wspomnianego skrzyżowania. Jak wynika z naszych informacji w tym roku, jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, powinna się rozpocząć przebudowa 15 Sierpnia od obwodnicy do mostu na Pisi. Natomiast w przyszłym roku od mostu do skrzyżowania, które zostanie również wyremontowane.
jur
fot. Pixabay

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWoda bez zarzutu
Następny artykułGospodarze nie zawiedli