Strona główna Kultura Sprawdzili się na scenie

Sprawdzili się na scenie

576
0
PODZIEL SIĘ
W Sochaczewskim Centrum Kultury w Chodakowie 22 marca odbył się II Festiwal Teatralny SPAT, w którym jury konkursowe oceniało 7 prezentacji teatralnych najmłodszych aktorów.
Wybór najlepszej grupy był bardzo trudny, gdyż wszyscy uczestnicy dali z siebie wszystko, a umiejętności młodych artystów zachwyciły publiczność. Świetne były też kostiumy, w których wystąpili młodzi aktorzy z Sochaczewa i okolic.
Ten pomysł realizowany jest dopiero drugi raz z najmłodszymi, ale widać, że trafia w zainteresowania, co mobilizuje młodych aktorów do aktywności i kreatywności – zauważyła Jolanta Kawczyńska, kierownik sekcji integracji społecznej w SCK i jeden z jurorów konkursu. Obok niej wykonawców oceniali aktor Paweł Kamiński i Dawid Żakowski, instruktor teatralny SCK, reżyser i Szef Teatru Maska.
Na scenie zaprezentowały się grupy z sochaczewskich przedszkoli, ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sochaczewie, z Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi oraz z Ośrodka Kultury i Rekreacji  w Strykowie.
Jury konkursowe przyznało nagrodę SPAT dwóm grupom – Promyki z Miejskiego  Przedszkola nr 6 w Sochaczewie oraz Grupie Teatralnej Lustro z Centrum Zajęć Pozaszkolnych  nr 1 w Łodzi. Pierwsi laureaci przedstawili spektakl teatralny „Spóźniony słowik” do adaptacji znanego wiersza Juliana Tuwima. Dodatkowo Promyki zdobyły uznanie Artura Komorowskiego, dyrektora SCK, który przyznał im specjalne wyróżnienie za wykorzystanie w ich prezentacji muzyki klasycznej.
Natomiast drudzy nagrodzeni w konkursie zwycięzcy, przedszkolaki z Łodzi, wystawili spektakl teatralny „Piraci” na motywach sztuki Elżbiety Gorzkiej-Kmieć.
Jurorzy w dowód uznania dla małych aktorów wręczyli wyróżnienia pozostałym grupom wyróżnienia. Otrzymali je: Grupa Teatralna Akademia Pana Kleksa z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Sochaczewie za spektakl „Rzepka”, Grupa Teatralna Misie z Niepublicznego Tęczowego Przedszkola w Sochaczewie, która również przedstawiła sztukę „Rzepka” – tylko w nieco innej formie, Grupa Teatralna Lustro z Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi za spektakl „Len” na podstawie bajki Hansa Christiana Andersena, Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sochaczewie za sztukę „Mały książę” oraz Dziecięca Grupa Teatralna Pod sceną z Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie za spektakl „Kury nie pieją”.
Ten przegląd pokazał, jak wielkie możliwości drzemią w najmłodszych aktorach. Dodatkowo jest to świetna zabawa, choć nie brak tu bardzo mocnych wrażeń i emocji. Warto jednak organizować taki festiwal, gdyż budzi on pasje i talenty wśród najmłodszych i być może kiedyś niektórzy z nich wybiorą artystyczną drogę – stwierdził po imprezie jeden z widzów uczestniczących w Festiwalu Teatralnym SPAT w Sochaczewie.
Bogumiła Nowak
Fot. SCK Sochaczew
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOd sukcesu do sukcesu
Następny artykułStypendia od burmistrza