Strona główna Teresin Rekolekcje w rytmie hip-hop

Rekolekcje w rytmie hip-hop

537
0
PODZIEL SIĘ

Nauka rekolekcyjna w nietypowym formacie znacznie skuteczniej dociera do młodego człowieka niż tradycyjne zajęcia. Z takiego założenia wychodzą muzycy z zespołu „Moude Koty”. To właśnie oni byli gośćmi rekolekcji w Szkole Podstawowej w Teresinie.

W hali sportowej GOSiR pierwszy dzień rekolekcji wielkopostnych teresińskiej podstawówki „Moude Koty” zagrały profilaktyczny koncert. Na widowni zasiadły najstarsze roczniki uczniów tej placówki.

Grupa „Moude Koty” została założona w maju 2015 roku, a już miesiąc później powstał ich pierwszy singiel.

– Jesteśmy nowi na chrześcijańskiej scenie. Nie występujemy na wielkich estradach, nie mamy tłumu fanów, za to mamy niezaprzeczalny talent. Jesteśmy jak nieoszlifowane diamenty, które wyciągnięto z bagna. Nasza grupa to chłopaki głoszący miłość do Jezusa za pomocą muzyki, za pomocą rapu – mówią o sobie członkowie zespołu.

Podczas koncertu muzycy – Dominik, Fabian i Jakub przekazali świadectwo własnej wiary, chcąc ukazać młodzieży i drogę do nawrócenia, i przemiany swojego życia. – Poprzez rap uświadomili, że Bóg jest dobry, zawsze jest przed nami i daje więcej niż możemy zapragnąć, oraz utwierdzili nas w przekonaniu, że każdy może się zmienić, a wiara to powierzenie Bogu całego swojego życia – mówi Renata Kazusek, nauczycielka w SP Teresin.

– Takie rekolekcje pamięta się na długo, bardzo pozytywny przekaz – mówili po zakończeniu koncertu uczniowie. Rzeczywiście, atmosfera podczas koncertu była znakomita, a czas upłynął bardzo szybko, ale i efektywnie. Jak wszyscy przyznali, występ „Moudych Kotów” nie tylko dostarczył wrażeń muzycznych, ale też pobudził do refleksji nad istotą życia i relacją do Boga.

Trzeba podkreślić, że w organizację koncertu włączyli się Maria Wójcicka, koordynator ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Teresin oraz proboszcz parafii w Niepokalanowie o. Andrzej   Sąsiadek. Nie zabrakło też o. Sebastiana Bielskiego, nauczyciela religii.

Marcin Odolczyk