Strona główna Teresin Powstanie punkt dla turystów

Powstanie punkt dla turystów

661
0
PODZIEL SIĘ
Wyjątkowe i dogodne miejsce dla turystów odwiedzających gminę Teresin powstanie jeszcze w tym roku w Granicach. Będzie można w nim odpocząć, ale też poznać atrakcje turystyczne ziemi teresińskiej.
Mowa o budowie „Przystanku Granice”, na które gmina otrzymała pomoc finansową. Będzie się on mieścił w siedzibie OSP Teresin.
Projektowany Punkt Obsługi Turysty „Przystanek Granice” będzie przyjaznym miejscem dla turystów, udostępniającym pomieszczenia sanitarne, pomieszczenia służące przygotowaniu posiłku – mówi Izabela Andryszczyk z zespołu ds. pozyskiwania funduszy pozabudżetowych w Gminie Teresin. Jak dodaje, pomieszczenia zostaną wyposażone tak, aby udogodnić gościom czas spędzony na odpoczynku. Czekać będzie na nich m.in. stołówka, gdzie turyści indywidualni, ale też grupy zorganizowane będą mogły spożyć przygotowane posiłki. Nie mówiąc już o kuchni gazowej, kuchence mikrofalowej,   stołach i krzesłach itp. Nie zabraknie też kącika zabaw dla najmłodszych gości.
Ściany pomieszczeń wypełni ekspozycja prezentująca najciekawsze turystycznie miejsca w Gminie Teresin oraz mapa LGD „Ziemia Chełmońskiego”, co znacznie ułatwi zwiedzanie tego terenu turystom. Zadaszony taras budynku wyposażony w betonowy grill, ławki i stoły. Przed budynkiem zainstalowana zostanie stacja naprawy rowerów oraz stojaki na rowery – dodaje Izabela Andryszczyk.
Na realizację tego zdania samorząd gminy Teresin otrzymał dofinansowanie w wysokości 218 766 zł. Umowę z Urzędem Marszałkowskim, w imieniu Gminy Teresin, podpisali wójt Marek Olechowski i skarbnik Jadwiga Durczak. Inwestycja ma być wykonana do końca tego roku. Projekt nosi nazwę „Przystanek Granice – Punkt Obsługi Turysty w Gminie Teresin”. Wniosek został złożony za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Chełmońskiego” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020.
Marcin Odolczyk