Strona główna Sochaczew gmina Patrioty pod Sochaczewem

Patrioty pod Sochaczewem

886
0
PODZIEL SIĘ
Wbrew wcześniejszym informacjom, nie w jednostce wojskowej w Bielicach, ale w siedzibie spółki zbrojeniowej PIT-Radwar w Warszawie 28 marca podpisano umowę na zakup przez Polskę 8 baterii systemu Patriot.
To niezwykły, historyczny moment. Podpisując tę umowę, wprowadzamy polską armię i nas, Rzeczpospolitą Polską, w zupełnie nowy świat. Świat nowoczesnych środków obronnych. Zaczynamy wyposażanie Polski w najnowocześniejszy system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej – mówił podczas uroczystości związanych z podpisaniem umowy Andrzej Duda, Prezydent Rzeczpospolitej.
Przypomnijmy, że pierwsze zestawy systemu antyrakietowego Patriot trafią do polskiej armii w 2022 roku, kolejne w dwa lata później. Dostarczane wyrzutnie będą wyposażone w najnowszy systemem kierowania obroną powietrzną (IBCS) oraz o zasięgu 360 stopni.
System dostarczony przez Amerykanów jest zdolny do zwalczania samolotów, ale również rakiet przeciwnika, między innymi rosyjskich Iskanderów. W ramach umowy Polska otrzyma 200 takich pocisków. A w kolejnych latach do naszej armii trafią inne rodzaje pocisków, tańszych, ale o podobnej skuteczności.
Jak wynika z naszych informacji, rakiety Patriot trafią na uzbrojenie 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej stacjonującej pod Sochaczewem.
dot
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZmieni się Kolejowa
Następny artykułPod górkę z inwestycją