Strona główna Wyszogród Na urodziny Brzechwy

Na urodziny Brzechwy

613
0
PODZIEL SIĘ
Szkoła Podstawowa im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wyszogrodzie przystąpiła w roku szkolnym 2017-2018 do regionalnego literacko-plastycznego konkursu „Brzechwoklasa”.
Jest on organizowany wspólnie przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku i SP nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku. Celem projektu jest upamiętnienie 120. rocznicy urodzin Jana Brzechwy, a także propagowanie wiedzy o życiu i twórczości pisarza, bardzo bliskiego najmłodszym czytelnikom i znanym choćby z „Akademii Pana Kleksa”.
Projekt ten w założeniu organizatorów konkursów, jak wspomniała Bogumiła Jasińska – dyrektor wyszogrodzkiej placówki, ma za cel wyzwolić kreatywność, aktywność i poczucie estetyki wśród uczniów szkół podstawowych. Doprowadzić ma też do integracji środowiska szkolnego i bibliotekarskiego w małych społecznościach szkolnych.
Jednym z zadań konkursowych było zmontowanie makiety, przedstawiającej Akademię Pana Kleksa. Pracę tę, w części plastycznej, zgłosił na konkurs Jakub Gucwa – uczeń klasy VII z SP w Wyszogrodzie. Wykonał ją pod kierunkiem polonistki Karoliny Kiedrowskiej. Jego dzieło zostało dostrzeżone na tle innych szkół i uhonorowane nagrodą specjalną.
BN
Fot. SP Wyszogród
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFetowali patrona
Następny artykułWyróżnienie dla burmistrza