Strona główna Sport Mazowsze zjechało do Sochaczewa

Mazowsze zjechało do Sochaczewa

618
0
PODZIEL SIĘ
Przez dwa weekendowe dni hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 4 była miejscem, w którym rywalizowano o medale Mistrzostw Mazowsza oraz o awans do Mistrzostw Polski. Turniej został wzorowo zorganizowany przez Justynę Mamcarz.
Tradycyjnie sporo radości sprawiły zawodniczki SKTS – Aleksandra Paruszewska oraz Aleksandra Wojtczak. W sobotę zdobyły one złote medale w turnieju drużynowym. Finał z Bogorią Grodzisk Mazowiecki był jednostronnym pojedynkiem. Nasze dziewczęta wygrały 3:0, przy okazji nie tracąc ani jednego seta.
W niedzielę walczono między innymi o awans do Mistrzostw Polski Juniorek. W drodze do awansu Paruszewska pokonała kolejno Julię Kęsicką 3:1, Alicję Kwiatkowską 3:1 oraz Katarzynę Trochimuik 3:1. Bilans ten dał naszej zawodniczce pierwsze miejsce. Wojtczak natomiast wygrała 3:0 z Bogacką i w takim samym wymiarze przegrała z Trochimuik. W meczu o trzecie miejsce pokonała 3:1 Kwiatkowską. W kategorii tej wystartowała jeszcze Wiktoria Wrublewicz (Tęcza Budki Piaseckie), która została sklasyfikowana na miejscach 5-8.
W grze podwójnej para SKTS nie miała sobie równych i bez najmniejszych problemów zdobyła Mistrzostwo Mazowsza. Na najniższym stopniu podium stanęła Wrublewicz, która grała w parze z Martyną Lis (Bogorią Grodzisk Mazowiecki). Dziewczęta z SKTS zdobyły trzy złote i jeden brązowy medal. To bardzo dobre osiągnięcie. Szkoda tylko, że nikt z ich klubu tego nie widział i nie pomagał w rywalizacji. Pomimo sukcesów wyglądały one na osamotnione.
Znacznie mniej radości dostarczyli juniorzy. Dobrze wypadli w deblu oraz turnieju drużynowym. Brązowy medal zdobyli Michał Kowalczyk i Błażej Skrzypkowski. Para Jakub Kaźmierski/Piotr Gajewski (Bielany 273) został sklasyfikowany na miejscach 5-8. Podobnie jak w deblu, drużyna Tęczy Budki Piaseckie stanęła na najniższym stopniu podium i awansowała do Mistrzostw Polski. Jest to bardzo duże osiągnięcie teamu, który zagrał w składzie: Michał Kowalczyk, Błażej Skrzypkowski oraz Jakub Kaźmierski.
Niestety dobre wrażenie zostało zatarte słabą grą w turnieju indywidualnym. Wszyscy Tęczowi przegrali swoje mecze w drugiej rundzie. Kowalczyk i Skrzypkowski zostali sklasyfikowani na miejscach 9-12, natomiast Kaźmierski na miejscach 13-16.
W niedzielę rywalizowali w III Grand Prix Mazowsza żaki. Przy stołach pojawiło się trzech wychowanków Basketu Sochaczew, którzy zajęli następujące miejsca: 21-24. Filip Zygmunciak, 25-32. Adam Wójcik, 33-48. Omar Kolankiewicz.
W sobotę po zakończeniu turnieju juniorów odbył się hali SP4 zaległy mecz piątej ligi. Basket Sochaczew wygrał w nim 8:3 z Halsem Wadwicz-M Warszawa 8:3. Punkty dla naszej drużyny zdobyli: Piotr Michalczuk (2,5), Maciej Jar (2,5), Adam Ertman (1,5), Wojciech Gabler (1) oraz Artur Michalczuk (0,5).
Tomasz Ertman
Fot. Tomasz Ertman
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWarsztaty dla seniorów
Następny artykułZłoto dla Olgi