Strona główna Teresin Kino patriotyczne

Kino patriotyczne

530
0
PODZIEL SIĘ
Za nami drugie spotkanie w ramach cyklu „Rzeczpospolita Filmowa”. W sobotę 10 marca w teresińskim Kinie z Rogiem widzowie mieli okazję obejrzeć film „Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego.
Ta najnowsza adaptacja książki Aleksandra Kamińskiego spotkała się z dobrym odbiorem i wywołała krótką, ale ciekawą dyskusję. Na widowni zasiadło wielu nauczycieli i pasjonatów historii nie tylko z gminy Teresin. „Rzeczpospolita Filmowa” doskonale wpisuje się w  Program „Niepodległa” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To dziesięciomiesięczny projekt organizowany w gminie w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Podczas kolejnego spotkania zaprezentowany zostanie film „Dreszcze” w reżyserii Wojciecha Marczewskiego. To opowieść o trzynastoletnim chłopcu, który podczas obozu harcerskiego poddawany jest komunistycznej indoktrynacji. Na projekcję i dyskusję o obrazie organizatorzy zapraszają w sobotę 14 kwietnia o godz. 17.00 tradycyjnie do teresińskiego Kina za Rogiem. Warto zarezerwować sobie tę datę i wspólnie uczestniczyć w kolejnej odsłonie patriotycznego projektu.
Organizatorami spotkań są Teresiński Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Teresin – Nasze Korzenie. Kolejne spotkania odbywać się będą w co drugą sobotę miesiąca aż do 10 listopada. Wstęp na każdy z nich jest bezpłatny.
Marcin Odolczyk